DĚČÍN ODOLAL MOCNÉMU FINIŠI TURŮ A VEDE V SEMIFINÁLOVÉ SÉRII 3:2. V PÁTEK BUDOU TUŘI V DĚČÍNĚ BOJOVAT PROTI KONCI SÉRIE. zpět

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BK ARMEX DĚČÍN  73:79 (36:45)

Body Tuři: Aiken 27, O´Brien 14, Slezák 10, Jelínek 9, Marko 4, Kovář 3, Novák 2, Číž 2, Puršl 2.

Body Válečníci: Krakovič 18, Šiška 15, Autrey 13, Carlson 10, Landa 8, Pomikálek 5, Kroutil 5, Feštr 5.

Trojky 6 - 4  Doskoky 33 - 37  TH 19/26 - 25/32  Ztráty 15 - 10  Asistence 22 - 16

Hráč zápasu - Jakub Krakovič (Děčín)

Pátý duel semifinálové série mezi Svitavami a Děčínem byl za stavu 2:2 na zápasy velkou sportovní atrakcí. Před našlapanou halou se úvod lépe vydařil domácím, kteří vedli 10:6 a následně14:11. Pak ovšem přišly dvě nevynucené ztráty, které umožnily Válečníkům srovnat skóre a přejít do vedení po první desetiminutovce 16:18. Své dvoubodové vedení si hosté drželi i po patnácti minutách 29:31. Jejich urputná obrana dělala domácím obrovské problémy. Závěrečnou pětiminutovku první půle vyhrál Děčín 7:14 a do šatny šel s devítibodovým náskokem. Trochu to připomínalo třetí zápas Turů v Děčíně, kdy Tuři vedli v půli o deset bodů. Za své vedení vděčili hosté celkem jedenácti svitavským ztrátám (hosté 5).  Jejich útok byl pestrý a Tuři s jeho obranou měli obrovské problémy. Po přestávce to chvíli vypadalo, že se Tuři vrací do zápasu - 41:45, aby vzápětí po trojce Šišky hosté znovu odskočili na 44:52. Landa následně poslal hosty poprvé do dvouciferného vedení 44:54. To kolektivně hrající hosté navýšili až na pro Tury hrozivých 50:66 osm minut do konce. V tento moment se začala karta obracet. Rázem byl Děčín branitelný a díky tomu mohli Tuři vyrážet ke svým pověstným rychlým protiútokům. Během chvíle to bylo 65:71 a za malou chvíli byli Tuři naplno v zápase - 71:73!!!  Pro Děčín se stal "spasitelem" Carlson, který dal koš s faulem a vrátil Děčínu pětibodové vedení. Tím se hosté zklidnili  a koncovku zápasu si již zkušeně pohlídali. Připsali si pro "zlatou" třetí výhru znamenající možnost sérii v pátek ukončit na domácí palubovce. Tuři dnes bohužel neměli svůj den. V první půli působili velmi nervózně a z toho pramenily někdy zbytečné ztráty. I pátý zápas potvrdil jednu pravdu této série - kdo vyhraje doskok ten vyhraje celé utkání. Hosté Tury přeskákali o 3 útočné doskoky a ztratili o 5 míčů méně. Podtrženo a sečteno - vyhráli o 6 bodů. Jak je ten basketbal pro statistiky někdy jednoduchý.

Kvalitní obranný doskok i velký počet ztrát soupeře hovoří jednoznačně o velmi dobré obraně. Tou se dnes odprezentovali ve Svitavách Válečníci a zaslouženě zvítězili. V jejich dresu zaznamenalo hned 8 hráčů minimálně 5 bodů. Na straně domácích  byli pětibodoví střelci pouze čtyři. Bez slušného bodového přispění hráčů "z lavičky" se podobné zápasy prostě vyhrát nedají. Snad se z toho Tuři poučí na páteční zápas v Děčíně. Pokud by zopakovali podobný výkon jako dnes ve Svitavách, byl jistě konec semifinálové série. Mladé svitavské pušky mají rozhodně navíc, než dnes předvedly. Věříme, že v pátek dají Děčínu 30 bodů a že to bude s bodovým přispěním našich zkušených hráčů na výhru stačit. V Děčíně jsme v této sezóně dokázali již třikrát vyhrát. V silách týmu je to dokázat i počtvrté a vrátit sérii zpět do Svitav k rozhodujícímu sedmému zápasu.