JSME PO DLOUHODOBÉ ČÁSTI DRUZÍ!! SLUNETA NÁS DOTAHOVALA, ALE NEDOTÁHLA zpět
JSME PO DLOUHODOBÉ ČÁSTI DRUZÍ!! SLUNETA NÁS DOTAHOVALA, ALE NEDOTÁHLA

SLUNETA ÚSTÍ nad LABEM - DEKSTONE TUŘI SVITAVY - 78:85 (35:55)

Body PANDY: Martin 19, Wisseh 17, Pecka 11 (10 doskoků), Fait 8, Svejcar 8, Houška 4, Šmíd 4, Šteffel 3, David 2, Šotnar 2.

Body TUŘI: Marko 22 (6 doskoků, 5 asistencí), Kovář 15 (12 doskoků), Aiken 13 (13 doskoků), Číž 11 (4 doskoky, 4 asistence), Svoboda 8, Jelínek 6, Slezák 4, Teplý 3, Welsch 3, Svojanovský 0 (prvních 17 vteřin v NBL!!!).

Doskoky 33 - 45  Trojky 6 - 10  TH 18/29 - 25/31 (80%)   Ztráty 9 - 16  Asistence 15 - 12

 

Tuři jeli ke klíčovému zápasu o druhé místo do Ústí nad Labem již s rozehrávačem Adamem Čížem. Domácí Pandy měli již "jisté" sedmé místo a tím nutnost hrát předkolo play-off, ale Turům (možným soupeřům v play-off) nechtěli dát nic zadarmo. Domácí brzy vedli 6:1 a hosté se pouze zastřelovali. Ovšem pak se již zastříleli a to tak že velmi. Jak jinak označit jejich 10 úspěšných tříbodových pokusů v prvním poločase, které společně s kvalitním útočným doskokem vytvořily zcela nečekaný dvacetibodový polštář - 35-55.

Domácí se v šatně z nevydařené první půle oklepali a na palubovku vtrhl zcela jiný tým. Tuři přestali dávat trojky (za druhou půli netrefili žádnou) a domácí bod po bodíku náskok snižovali. Po deseti minutách to bylo o 10 bodů a v začátku čtvrtého dějství se Pandy přiblížily na rozdíl tří bodů. Vypadalo to na velký obrat. Tuři prokázali velké basketbalové srdce a  statečně Pandám odolávali. Zde výrazně pomohl i Číž, který dokázal skvěle bránit a v útoku sekundovat výborně hrajícímu Markovi. Tuři nakonec s vypětím všech sil své vedení uhájili a po výhře 78:85 mohli začít slavit udržení skvělého druhého místa po dlouhodobé části. Velký zápas odehrála i podkošová dvojice Aiken - Kovář, když oba hráči zaznamenali double-double. Trenérovi Růžičkovi udělal jistě velkou radost návrat na palubovku Pavla Slezáka. Snovou premiéru v NBL zažil i šestnáctiletý Jirka Svojanovský, který nastoupil v závěrečných vteřinách zápasu znamenajícího přepsání historie klubu. Zatím nejlepším umístěním klubu po dlouhodobé části bylo loňské páté místo. Letošní druhé místo za Nymburkem je doslova snové. Ale teď rychle na zem!!

Před Tury je zasloužených 11 dní přípravy na první kolo play-off. Je klidně možné, že to bude opět Ústí nad Labem, které čeká v předkole play-off Kolín. Dnešní zápasy rozluštily další dvě dvojice pro 1.kolo play-off Děčín-Opava, Olomoucko-Pardubice. Nymburk čeká na soupeře s předkola (Brno-USK Praha). Rozhodně se máme všichni nač těšit.

Veliké poděkování patří titulárnímu partnerovi fi. DEKSTONE, Městu Svitavy, Pardubickému kraji a všem dalším podporovatelům klubu i Vám skvělým svitavským fanouškům. JEDEN SEN, JEDEN TÝM!!!


Aktuální zápas
19.10.2019, 17:00

DEKSTONE Tuři Svitavy
vs

Egoé Basket Brno
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER
Načítám, prosím vydržte...