MLADÉ PUŠKY TURŮ MATURITU ZVLÁDLY - BRNO PORAŽENO!!

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - egoé Basket BRNO  78:66 (44:41)

Body Svitavy: Puršl 17 (11 doskoků), Welsch 12 (5 asistencí), Kovář 12 (9 doskoků), Slezák 12 (5 asistencí), Svoboda 10, Marko 6 (8 asistencí, 7 doskoků),  Teplý 5, Kotásek 2, Novák 2.

Body Brno: Geiger 16, Pumprla 15, Stegbauer 12, Roby 8, Jokl 8, Kereselidze 3, Nehyby 2, Kozina 2.

Souboj Turů s Brnem měl být jasnou záležitostí domácích, protože hosté mají 4 hráče na morodce. Ovšem Tuři se jim v absencích velmi přiblížili. Poprvé v této sezóně nastoupili pouze v československé sestavě bez Američanů (k zraněnému O´Brienovi onemocněl Aiken). Trenér Růžička mohl poprvé v kariéře jako hlavní ligový trenér používat při koučování zápasu pouze češtinu. Úvod vyšel lépe domácím, kteří rychle vedli, ale hosté především díky Geigerovi skóre srovnali. Navíc "chytl" druhou osobní chybu Roman Marko a rázem akcie Brna stouply. Jejich cena vystoupala na maximum po šňůře 0:11, která znamenala vedení Brna 23:31. Po oddechovém čase domácích nastaly velké chvíle Turů, kteří odpověděli šňůrou 12:0 a rázem opět vedli 35:31. Své mírné vedení si drželi až do poločasu, který ovládli 44:41. Co se dělo ve svitavské kabině se asi nedozvíme, ale ve druhé půli Tuři výrazně zagresivnili obranu a postupně svému soupeři začali ujíždět. Vedení domácích 51:41 Brno ještě zachytilo sedmi body na 51:48, ale od stavu 60:56 patřila palubovka jen jednomu týmu. V úvodu čtvrtého hracího období udržela skvělá domácí obrana hosty na dvou bodech za sedm minut a to definitivně zápas rozhodlo. Od stavu 72:58 se již zápas pouze dohrával a skvělí svitavští fanoušci mohli oslavovat společně s hráči výhru č.19. O výhře domácích tentokrát nerozhodli ani cizinci ani zkušené opory, ale mladé pušky, které v dnešním zápase složili úspěšně svojí basketbalovou maturitu. Čtveřice mladíků Puršl, Kovář, Svoboda, Welsch zaznamenala v zápase 51 bodů s užitečností 78!!! Jen pro srovnání měl celý tým Brna v zápase užitečnost 65.  U hostů se nejvíce v útoku prosazovala trojice Geiger - Pumprla - Stegbauer. Ovšem 25 bodů hostů v druhé půli ve Svitavách dnes na dramatičtější koncovku prostě nestačilo. Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům. I díky nim Tuři drží i nadále druhé místo v tabulce s tříbodovým náskokem na Ústí n.Labem a Olomoucko.

K dalšímu zápasu zajíždějí ve středu na palubovku stále se lepšící Opavy. Očekává se velká basketbalová bitva. Otázkou je v jaké sestavě Tuři do Opavy odcestují.