ODPOR SLUNETY ZLOMEN AŽ V ZÁVĚRU. V SÉRII 1.KOLA PLAY-OFF VEDEME 1:0! zpět
ODPOR SLUNETY ZLOMEN AŽ V ZÁVĚRU. V SÉRII 1.KOLA PLAY-OFF VEDEME 1:0!

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem   95:83 (43:39)

Body Tuři: Marko 23 (12 asistencí,  5 doskoků), Svoboda 16, Aiken 14 (8 doskoků), Kovář 9, O´Brien 9 (7 doskoků), Slezák 8, Puršl 6, Teplý 5, Číž 5 (4 asistence).

Body Pandy: Houška 21, Wisseh 17 (12 asistencí), Martin 15, Svejcar 9, Pecka 7, Šteffel 6, Šmíd 3, David 3, Fait 2.

Trojky: 12 - 10  Doskoky 37:33  TH 13/21 - 15/18   Ztráty 11 - 10   Asistence 28 - 23

Hráč zápasu - Roman Marko (Svitavy)

Série 1.kola play-off mezi Tury a Pandami slibuje velmi kvalitní basketbal. V obou týmech jsou výrazné basketbalové individuality a oba soupeři dokázali v dlouhodobé části "vyloupit" soupeřovu palubovku. Slušně zaplněná hala mohla sledovat výborný úvod Turů, kteří rychle svému soupeři odskočili. Hosté velmi rychle srovnali mířidla a trojkou v poslední vteřině první desetiminutovky snížili Martinem na 19:23. Domácí po trojce Slezáka odskočili na 34:26. Jenže Sluneta byla velmi koncentrovaná a nenechala domácí pláchnout. Naopak srovnala na 36:36 a teprve v samém závěru první půle Tuři doslova vydřeli čtyřbodový náskok.  Po přestávce očekávaný nápor domácích nepřišel. Toho hosté využili k vedení 47:48, které ovšem mělo doslova "jepičí život". Po Markově trojce domácí znovu vedli 57:50. Pandy znovu kontrovali na 59:59. Domácí přeci jen zakončili třetí dějství košem a po třiceti minutách vedli 61:59. V závěrečné desetiminutovce si vzal zápas do batohu skvěle hrající kapitán Turů Roman Marko. Nejprve dvěma trojkami poslal Tury do vedení 69:62 a donutil trenéra Pištěckého k oddechovému času. Za chvíli to už bylo opět o jednu střelu 74:72 a šlo se do koncovky. V té Tuři utáhli šrouby v obraně a svému soupeři začali ujíždět. Po koši Aikena vedli 81:72 a vypadalo to nadějně. Pandy ještě zabojovali a po dvou trestných hodech Houšky a koši Martina snížili v poslední minutě na 88:83. Zápas definitivně zavřela trojka Pavla Slezáka na 91:83 pojištěná čtyřmi trestnými hody nejlepšího hráče zápasu Romana Marka. Za rozhodnutého stavu se jena hřiště dostali i hráči obou laviček. Velmi cennou výhru již Turům a jejich skvělým fanouškům nemohl nikdo vzít. Trenér Růžička si tak mohl oddechnout, protože hosté předvedli ve Svitavách velmi kvalitní výkon a o výhře rozhodovaly detaily.

Faktorem plus byl jednoznačně pro Tury výkon Romana Marka autora pěti trojek a dvanácti asistencí. Na straně hostů nejvíce "zlobili" Wisseh - P.Houška - Martin, autoři 53 bodů. Svoji vítěznou premiéru po zranění si odbyl Sean O´Brien, autor devíti bodů a sedmi doskoků.

Zítra se hraje ve Svitavách od 18 hodin odveta a domácí budou opět potřebovat Vaši pomoc. Nečeká nás nic lehkého - to všichni víme. JEDEN SEN, JEDEN TÝM!!!