Postupujeme do FINÁLE! zpět
Postupujeme do FINÁLE!

Dva dny po páteční výhře na jihu Čech se Tuři a Lions setkali znovu ke druhému utkání semifinálové série. Tentokrát jsme měli výhodu domácí palubovky my a pěkně zaplněná hala Na Střelnici vytvořila play-off atmosféru. Divákům byl naservírován vyrovnaný a dramatický zápas se šťastným koncem pro domácí.
Oba celky nastoupily v téměř totožných sestavách a čekala se opět vyrovnaná bitva. Tyto predikce se začaly od prvních minut naplňovat a bylo jasné, že rozhodovat může každý koš.
Po celou první čtvrtinu jsme se drželi několikabodový náskok, ale nedařilo se nám odskočit na větší rozdíl. V 16. minutě jsme vedli 33:30, když Martin Kheil trefil dvě trojky a koš za sebou a osmi body dostal hosty do pětibodového vedení. Rázem se role obrátily a byli jsme to my, kdo musel dotahovat. První poločas zakončil fantastickým úprkem přes celé hřiště a košem s klaksonem Martin Novák.
To nás zjevně povzbudilo do druhé půle, kterou jsme začali výborně. Úvodních 7 minut třetí periody jsme vyhráli 16:3 a dostali se poprvé do dvojciferného vedení. To se do konce čtvrtiny zmenšilo na 63:56 a navíc měl na svém kontě 4 osobní chyby ústřední rozehrávač Roman Marko. Tak jak nám vyšel lépe začátek třetí části, tak to samé platilo naopak v té čtvrté. Po šesti minutách závěrečného dějství jsme vedli už jen o bod za stavu 67:66. Pak se ale o slovo přihlásil Pavel Slezák, která si vzal koncovku do své režie. Z našich následných 16 bodů do konce zápasu zaznamenal Pavel hned 15 a držel nás v útoku svými koši i přesnými trestnými hody. Osmi body v řadě nás dostal do solidního devítibodového vedení. Hosté se samozřejmě nechtěli vzdát zadarmo a trojkami Kheila a Kábrta se dokázali přiblížit na rozdíl tří bodů, ale v poslední minutě jsme už dobrou obranou a přesnými šestkami drama nedopustili.
Stejně jako čtvrtfinále, tak i semifinálovou sérii jsme dokázali vyhrát v nejkratší možné době 2:0 na zápasy a slavíme postup do historicky premiérového finále 1. ligy.

Tuři Svitavy - GBA Lions Jindřichův Hradec  83:76  (21:19 43:46 63:56)

Slezák - 33 (TH 15/17), Novák - 16 (+9 doskoků), Hlobil - 14 (+9 doskoků), Petric - 12 (+5 doskoků), Marko - 5 (+5 doskoků), Jurka - 3, Jokl - 0

Skvělý ofenzivní výkon podal opět Pavel Slezák, který byl s 33 body nejlepším střelcem utkání. Pomohl si k nim 4 přesnými trojkami z 8 pokusů a především 15 proměněnými trestnými hody při skvělé úspěšnosti 88%. Pavel na sebe získal hned 13 faulů, což vypovídá o jeho nesmírné aktivitě směrem do koše.
Jediný doskok od double-double byli oba naši pivotmani Jan Hlobil i Martin Novák, kteří shodně doskočili po 9 míčích. Martin k tomu přidal 16 bodů a Honza jen o 2 body méně.
Výborný zápas má za sebou také rozehrávač Saša Patric, který odehrál své sezónní maximum 34 minut, za které stihl vstřelit 12 bodů a doskočit 5 míčů.