První ostrý start na palubovce Děčína zpět
První ostrý start na palubovce Děčína

Je to tady! Konečně nám začíná nová sezóna 2019/20 a k prvnímu utkání jede tým Turů na sever, do Děčína. Hned v prvním kole se tedy utkáme s týmem, který nám vystavil stopku v posledním semifinále ligy. 

             BK Armex Děčín udržel z větší části tým pohromadě. Jediným hráčem, který odešel byl kapitán Jakub Krakovič a v kapitánské roli ho střídá Šimon Ježek. Zásadní bylo pro tým Děčína udržení klíčových hráčů Autreyho a Carlsona. A nově v dresu soupeře uvidíme 3 mladé tváře. Z mládeže se k týmu připojil 17letý Lukáš Rozsypal, který si bude plnit povinnosti v juniorském týmu U19 a v mužském týmu bude získávat zkušenosti. Ze západních čech posílil tým Martin Mach, kterému je 19 let. Poslední sezónu působil v dresu Plzně v 1. i 2. lize mužů a extralize U19. A další 19letou posilou je dvoumetrový rozehrávač Lukáš Bobek, který strávil poslední 4 roky v programu USK Praha. Děčín pro něj ovšem není úplně neznámou destinací. V žákovské kategorii v dresu Děčína nastupoval pod vedením trenérů Roberta Landy a Jakuba Houšky.

            Pro Děčín ovšem nejde o první ostrý zápas. Dvě utkání už odehrál v evropské soutěži Alpe Adria Cup. Obě utkání odehrál na domácí palubovce. V prvním případě se utkal s rakouským týmem UBSC Graz. Hned na začátku utkání si Děčín vybudoval rozhodující náskok a zvítězil 79:64. Ve druhém utkání prohráli děčínští 67:74 v severském derby proti Ústí nad Labem. 

            Náš tým čeká první ostrý střet po dvouměsíční přípravě. Jsme doplněni o několik nových tváří. Jedná se o Gena Crandalla, Damonte Dodda, Jana Hlobila a mladého Vojtu Sýkoru. Budeme vedeni i novým trenérským týmem, kde bude nově v pozici hlavního trenéra Lukáš Pivoda a jeho asistenti Martin Blaho a Martin Novák. Právě Martin Novák je jedním z hráčů, který opustili soupisku po loňské sezóně. K němu se připojil i Tomáš Teplý, ten ukončil profesionální kariéru. Marek Welsch odešel do zámoří okusit atmosféru univerzitní soutěže a C. J. Aiken bude k vidění v dresu maďarského týmu Pécs Panther. K utkání pojedeme v kompletním složení. 

             Můžeme tedy čekat opravdu skvělý start do sezóny s pořádným nábojem. I tuto sezónu bude liga velmi vyrovnaná a každé vítězství na hřišti soupeře bude mít cenu zlata. Každý si přeje zahájit nový ročník výhrou, a to je jasný cíl Turů.

Svitavský kapitán Roman Marko se těší a dodává: „Hned na úvod nás čeká náročné utkání v Děčíně, které není nutno nijak zvlášť představovat. Kádr Děčína zůstal v podstatě pohromadě a víme co nás čeká. Budeme se snažit uspět a začít sezónu vítězstvím. Příprava byla dlouhá a už se těšíme na ostré ligové zápasy.“

Nový hlavní trenér Turů Lukáš Pivoda se k utkání vyjádřil také: „V prvním utkání sezony nás čeká velmi ostrý start. Děčín udržel základní osu týmu a na jeho horké půdě bude opět silným soupeřem. 
             Tradičně si budeme muset poradit s agresivní hrou soupeře a pohlídat si jeho útočný doskok. Klíč k úspěchu povede také přes zpomalení playmakera Autreyho, který nám minulou sezonu v semifinále pěkně zatápěl. 
             Do Děčína odjíždíme odevzdat naše maximum a budeme se prát o vítězství.“


Aktuální zápas
19.10.2019, 17:00

DEKSTONE Tuři Svitavy
vs

Egoé Basket Brno
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER
Načítám, prosím vydržte...