S NYMBURKEM JSEM DRŽELI KROK DO STAVU 49:56 PAK ZÁPAS OVLÁDL zpět
S NYMBURKEM JSEM DRŽELI KROK DO STAVU 49:56 PAK ZÁPAS OVLÁDL

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - ČEZ BASKETBALL NYMBURK 69:87 (37:40)

Tuři po dvou domácích výhrách s Ústím nad Labem i Olomouckem byli velmi nabuzeni a jejich bojovný výkon přinesl nečekané vedení 17:10. Pak následoval úsek hry, který zcela změnil průběh zápasu. Po oddechovém čase hosté zpřesnili hru a šňůrou 0:15 zápas zcela otočili. Jak se později ukázalo byl to klíčový okamžik celého zápasu. Tuři sice dal bojovali o každý míč, ale do vedení je již Nymburk nepustil. Domácí bojovali a do poločasu snížili na rozdíl tří bodů, což dávalo slušné šance do druhého poločasu. Nymburk po půli ještě přitvrdil obranu a trenér Růžička za stavu 39:47 bral oddechový čas. Tuři se snažili udržel na dostřel a po dvou koších Aikena za stavu 49:56 bral oddechový čas Nymburk. Od této chvíle byl Nymburk lepším týmem na hřišti. Po Hrubanové trojce vedl 52:64 a přišel druhý oddechový čas domácích. Bohužel ani ten již Tury do zápasu nevrátil a hosté odskočili na 58:75 a definitivně zápas rozhodli. Od této chvíle se zápas již dohrával a k velké radosti svitavských fanoušků přidal Tomáš Teplý ještě dva z jeho pěti úspěšných trojkových projektilů. Konečný výsledek o 18 bodů je pro Tury vzhledem k průběhu zápasu až příliš krutý. Je ovšem součtem některých neopomenutelných momentů. Jednak to byly dvě obdržené trojky v poledních vteřinách první a třetí čtvrtiny a především šňůra 0:15 v závěru první čtvrtiny, která posadila hosty pevně do sedla. Hosté neměli v zápase žádného výrazného střeleckého lídra a o to se hůř bránili. Přesto jejich faktorem plus lze označit výkon nejlepšího muže zápasu Pavla Pumprly, který k tradičně výborné obraně předvedl velmi agresivní a efektivní útok. Takový hráč ve svitavském celku dnes nebyl a proto Tuři budou muset na své první vítězství nad Nymburkem dál čekat. Uvidíme zda budou ještě mít možnost v této sezóně s Nymburkem změřit síly. Určitě bychom si to všichni přáli.

Nyní čeká Tury zápas v Pardubicích, kde se pokusí ve středu poprvé vyloupit Dašickou. Ovšem k tomu bude potřeba mnohem lepší výkon než ten z druhého poločasu dnešního utkání. O tom žádná pochybnost.

Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, kteří své Tury povzbuzovali po celý zápas.