S OPAVOU JSME DRŽELI KROK POUZE POLOČAS zpět
S OPAVOU JSME DRŽELI KROK POUZE POLOČAS

Body Opava: Šiřina 18, Bujnoch 12, Jurečka 12, Kvapil 11, Klečka 10, Švandrlík 9, Dragoun 8, Gniadek 2, Zbranek 2, Kouřil 2, Bukovjan 2.

Body Svitavy: Puršl 20, Kovář 13, Svoboda 11, O´Brien 11, Marko 6, Teplý 3, Slezák 3, Kotásek 3, Jelínek 2, Woods 1.

Tuři pouhé dva dny po zápase v Nymburce odehráli svůj zápas u vícemistra v Opavě. Cílem bylo se pokusit Opavu zaskočit a to se jim v úvodu vcelku dařilo. Zásluhou Puršla šli do vedení 5:12, ale po prostřídání základní pětky Opava hru srovnala a šla do vedení 17:16. Tuři první desetiminutovku přeci jen vyhráli v poměru 19:20. Nástup do druhého hracího období patřil domácím, kteří dvěma trojkami donutili na stavu 29:23 trenéra Růžičku k oddechovému času. Po něm odehráli Tuři asi nejlepší úsek zápasu, kdy přesnými trojkami soupeře dotáhli, a po smeči Puršla šli do vedení 31:35. Ovšem domácí měli odpověď ve šňůře 9:0 (40:35). Do šaten odcházeli nakonec domácí pouze s dvoubodovým vedením 42:40, které dávalo zápasu zajímavý náboj pro druhou půli. Po přestávce si Tuři vybrali čtyřminutový úsek bez bodu a pustili domácí do trháku 51:40. Teprve po oddechovém čase se hosté zklidnili a šňůrou 0:9 byli opět na rozdílu jedné střely - 51:49. Bohužel do konce třetího dějství zaznamenali již pouhý bod a domácí znovu získali dvouciferný náskok 63:50. Rozjeté střelce Opavy již unavení Tuři nedokázali zastavit a zápas se již dohrával. Trochu vzruchu do něj přinesl svitavský Matěj Svoboda, který dal 5 bodů během tří vteřin a donutil domácí pět minut před koncem k oddechovému času. To již Opava vedla o 15 bodů a tímto rozdílem utkání také skončilo. Pro Tury byl dvojzápas Nymburk - Opava příliš velké sousto. Buďme rádi, že se druhá půle z naší strany odehrála bez zranění. Únava některých klíčových hráčů byla zřejmá.

Další zápas odehrají Tuři příští sobotu doma proti rozjetému Kolínu, který po výhře v Ústí nad Labem nadělil nováčkovi z Hradce Králové 104 bodů. Přes týden musí hodně potrénovat, aby Kolín přehráli. Věřme, že to trenéři i hráči zvládnou.