SLUNETA VE SVITAVÁCH ZASLOUŽENĚ VYHRÁLA. TUŘI HRÁLI DOBŘE JEN 10 MINUT A TO NESTAČILO. zpět

Body Tuři: O´Brien 20 (12 doskoků), Puršl 11, Kovář 9, Slezák 8, Jelínek 7,  Marko 5, Svoboda 5, Kotásek 1,

Body Pandy: Houška 14, Wallace 13, Wisseh 10, Stevanovič 9, Šteffel 7, Švejcar 6, Pecka 6, Šotnar 5.

Doskoky 47:40  Trojky 6:7  Ztráty 13:11  TH 8/16 - 11/14

Že po hodech (domácí výhra o 36 bodů nad Kolínem) přichází půst se přesvědčili svitavští Tuři v domácím zápase s ústeckou Slunetou. Proti Kolínu vyhráli první čtvrtinu 30:10 a nyní brzy prohrávali
5:12 a trenér Růžička bral oddechový čas. Po něm se přeci jen Tuři zklidnili a šli do vedení 17:15. Vedení drželi ještě po koši Puršla 29:27, ale posledních 10 bodů první půle patřilo Slunetě, která v půli zaslouženě vedla 29:37. To sice Tury hodně bolelo, ale netušili, že dnes zažijí mnohem bolestivější DEJA VU.

Po přestávce to nejprve vypadalo, že si Sluneta vítězství pohlídá. Šla do vedení 35:48 a byla lepším týmem. Ovšem mladý Kovář zaznamenal svůj první koš v zápase a najednou Tuři povstali z popela. Než se soupeř vzpamatoval, bylo po dvou trojkách Marka a Kováře na stavu 50:54 a hala začala bouřit. Když na začátku čtvrté části hry poslal Pavel Slezák Tury do vedení 56:54 byli všichni ve varu. Tuři v této části hry svého soupeře jasně přehrávali rychlou kombinační hrou. Po koších Puršla dokonce vedli o 8 bodů. Své osmibodové vedení drželi až do stavu 66:58. V tu chvíli by na Slunetu v hale nikdo nevsadil. Ovšem chyba. Na pořadu večera bylo DEJA VU ze závěru první půle. Hosté dali dvojtakt a po něm dvě trojky z ruk Wallaceho a Pavla Houšky a rázem bylo minutu dvacet vteřin před koncem srovnáno na 66:66! Turům došla z náročné stíhací jízdy energie. Sluneta působila v závěru "odpočatěji" a zápas dvěma šestkami uzavřel Wallace. Koncovku zápasu ovládli hosté 0:12 a zaslouženě vezou ze Svitav cennou výhru. Dá se říci, že jednoznačně rozhodly závěry obou poločasů, které hosté vyhráli 0:22!! Dokázali totiž rozložit minutáž rovnoměrně mezi 9 hráčů (každý minimálně 16 minut), kdežto domácí vsadili hodně na pětici hráčů, a to se jim v závěrech poločasů vymstilo.  Na straně Turů zaznamenal double bouble O´Brian za 20 bodů a 12 doskoků. Bohužel za ním byla velká bodová propast. Nad deset bodů se dokázal dostat jen Puršl. Na rozehře Roman Marko na vše sám nestačil. Připsal si sice 10 asistencí, ale možná to dnes chtělo i více střel. Za 34 minut ohrozil koš soupeře pouze pěti pokusy z nichž dva byly úspěšné. Do zápasu již nezasáhl domácí pivot Woods, který byl již na trénincích nahrazen CJ Aikienem. Ten bohužel do zápasu z administrativních důvodu ještě nastoupit nemohl. Tuři se tím trochu střelili do vlastní nohy.

V dalším zápase zajíždějí Svitavy ve středu do Hradce Králové kde je nečeká lehký zápas. Pokud chtějí uspět musí podat mnohem lepší výkon než tomu bylo dnes. Procento střelby bylo v porovnání se zápasem s Kolínem ani ne na polovičních hodnotách. Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, kteří Tury povzbuzovali po celý zápas i v dobách kdy se hrubě nedařilo. Je třeba zvednout hlavy a jít dál. Tým máme kvalitní a má rozhodně na víc než dnes předvedl.