STOBODOVÁ STŘELECKÁ POHODA TURŮ POKRAČOVALA I PROTI OSTRAVĚ zpět
STOBODOVÁ STŘELECKÁ POHODA TURŮ POKRAČOVALA I PROTI OSTRAVĚ

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - NH OSTRAVA  106:86 (52:44)

Body Tuři: Kovář 19, O´Brien 17, Slezák 16, Svoboda 13, Aiken 12, Puršl 8 (10 doskoků), Marko 6 (12 asistencí), Kotásek 4, Jelínek 4, Teplý 3, Welsch 2 (10 asistencí!!!), Novák 2.

Body NH: Boggs 21, Bažant 16, Stojačič 14, Nábělek 9, Stanojevič 7, Zaharjevič 7, Svoboda 4, Choleva 3, Koloničný 3, Alleyn 2.

Doskoky 41 - 35, Trojky 12 - 6,    TH 16/26 - 20/26,    Asistence 34 - 13   Ztráty 8 - 10

Nejlepší hráč zápasu: Luboš Kovář (Svitavy)

V předposledním zápase základní části hostili Tuři nevyzpytatelný tým NH Ostrava, který dokázal doma porazit např. silné Pardubice. Pokud chtěli Tuři udržet skvělé druhé místo v tabulce po základní části museli dnes zvítězit. Před slušně zaplněnou halou na svého soupeře vlétli a po pěti minutách vedli 16:6. Po deseti minutách to již bylo 29:17. Svůj nápor Tuři nezmírnili a po koši Svobody vedli již o sedmnáct bodů 40:23 a zdálo se, že Ostravu v první půli zlomí. To se nepodařilo, protože v závěrečné pětiminutovce první půle domácím odešla někam hodně daleko na procházku obrana. Hosté dali za pět minut úctyhodných 18 bodů a rázem byli v zápase (52:44). Po poločasové přestávce se scénář úvodu zápasu opakoval. Tuři svému soupeři po trojkách Slezáka a O´Briena rychle odskočili na dvouciferný rozdíl a strojovou hrou své vedení navyšovali až na stav 81:61 po třiceti minutách. Dvacetibodový rozdíl ve skóre nakonec čtvrté dějství po remíze 25:25 potvrdilo. V závěru se dočkali skvělí svitavští fanoušci i pokoření stobodové hranice z ruky Luboše Kováře, po Ústí a Hradci již třetí v řadě. Tuři svého soupeře přehrávali na doskoku i v efektivitě střelby z pole. Jediné v čem byla Ostrava lepší byly trestné hody a to bylo málo. Tuří orchestr výborně řídila dvojice rozehrávačů Marko - Welsch, která v součtu zaznamenala 22 asistencí. Z Marka Welsche musela mít jeho rodina v hledišti velkou radost. Vždyť zapsat 10 asistencí v ligovém zápase v devatenácti letech se jen tak někomu nepodaří! Trenéra Růžičku jistě potěšilo, že se do střelecké listiny zapsalo všech dvanáct hráčů, kteří do zápasu nastoupili.

V posledním zápase základní části zajíždějí Tuři v sobotu 2.února na horkou palubovku výborně hrajícího Olomoucka, které vyhrálo v Hradci Králové o 30 bodů a dvakrát doma dalo i Pardubice. Ani případná prohra sice Tury o historické druhé místo po základní části připravit nemůže, ale výhra by měla před zahájením nadstavbové skupiny A1 cenu zlata. O tom žádná.