SVITAVŠTÍ TUŘI SE PO POLOVINĚ ZÁKLADNÍ ČÁSTI DĚLÍ O PRŮBĚŽNÉ 3. MÍSTO! zpět
SVITAVŠTÍ TUŘI SE PO POLOVINĚ ZÁKLADNÍ ČÁSTI DĚLÍ O PRŮBĚŽNÉ 3. MÍSTO!

Bilance 7 vítězství a 4 porážky byla shodnou bilancí s týmem BK ARMEX Děčín. Průběžné dělené třetí místo není již aktuální, jelikož děčínští Válečníci předehrávali 12. kolo v Hradci Králové a na palubovce nováčka soutěže vybojovali výhru až po prodloužení. V současné tabulce není ještě odehrán zápas pardubické BEKSY proti úřadujícím šampiónům z Nymburka. O hodnocení současného postavení týmu, o změně na soupisce, ale i mnohém dalším jsme si povídali s trenérem Turů Lubomírem Růžičkou.

O bilanci 7-4

Jsme spokojeni, že se nám podařilo získat výhry na USK, v Hradci Králové a v Ostravě. Bohužel nás mrzí domácí zápasy proti Pardubicím a Ústí nad Labem. V prvním jmenovaném se nám zápas zcela nepovedl na doskoku a soupeři jsme dali mnoho druhých šancí. Domácí zápas proti Ústí nad Labem byl dle mého názoru naším nejhorším domácím vystoupením za poslední dva roky. Byli jsme v zápase málo agresivní, naše spolupráce v obraně byla velmi špatná a z toho pramenil i špatný útok. Nebyli jsme ve své kůži. Jsem ale rád, že nám „facka“ v podobě prohry dodala správnou energii do reprezentační pauzy. Zvládli jsme tři zápasy, dvě venkovní výhry a domácí boj proti silnému Olomoucku. Myslím, že jsme v postavení tabulce tam, kde jsme si přáli před sezónou být. Neztratili jsme kontakt se špičkou ligy.

O herním projevu

Upřímně po letní přípravě jsem šel do sezóny s mírnými obavami. Nebyli jsme dostatečně dobří v obraně a dělali mnoho chyb v přechodové fázi. Myslím, že trvalo nějaký čas než se přeskupily role jednotlivců a vše si sedlo pomaleji než jsem očekával. Naší rezervou a velkým podnětem jsou propady ve hře. V pasážích hry dokážeme hrát opravdu na vysoké úrovni, aby následně přišel propad. Neustále jsme ve stádiu budování našeho herního projevu. Někteří hráči se dostali do sportovní formy a u některých sleduji, že jim chybí více sebevědomí. Vše je jen o dobrém tréninku a vlastní sebedůvěře ve vlastní a týmové schopnosti.

O změně na soupisce

Rozhodnutí přivést nového hráče bylo rozhodnutím společným. My trenéři i management jsme nebyli spokojeni s hrou Russella Woodse. Dali jsme mu dostatečný prostor, ale jeho výkonost nebyla odpovídající nárokům, které klademe v klubu na cizince. Russell neodváděl výkony lepší než Šimon Puršl a my se rozhodli pro CJ Aikena. CJ je s námi kratší dobu, ale již v zápase v Ostravě a na tréninku prokazuje, že je schopen se zařadit mezi lídry. Právě reprezentační pauza by nám měla dopomoci o lepší začlenění CJe do naší hry.

O hře a výkonech „mladých pušek“

S mladými hráči je spolupráce vždy o trpělivosti a vzájemné důvěře. Neustále hráčům opakuji, že na hřišti jsou jen dobří a špatní hráči. Jsme spokojeni s výkony všech našich mladých. Samozřejmě, že u některých řešíme jejich herní prostor a využitelnost. Pevně věřím, že jejich dobré výkony přetavíme ve výkony výborné. Vše záleží na tréninkovém procesu, zdraví hráče a jeho samotného sebevědomí, které musí hráč prodat v zápasech. U některých se nám to daří lépe, u jiných je to o zmíněné trpělivosti.

O cílech do druhé poloviny základní části

Cíle jsou pro nás neměnné. Chceme bojovat o postavení v horní polovině tabulky a skončit po základní části v TOP 6. Nejsme alibisté, a pokud budeme moci skončit v TOP 4 a bojovat o co nejlepší umístění před rozdělením do skupin A1 a A2, tak proto uděláme maximum. Každý jeden zápas je při vyrovnaném průběhu soutěže důležitý. Atraktivita jednotlivých zápasů vzrůstá a nabízí zajímavý náboj pro fanoušky. Nejdůležitějšími aspekty jsou pro nás pevné zdraví, dobrý tréninkový proces a hlad do každého jednoho utkání.


Aktuální zápas
28.09.2019, 18:00

DEKSTONE Tuři Svitavy
vs

BC Geosan Kolín
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
1. ERA Basketball Nymburk 36 36 0 3472:2623 100
2. DEKSTONE Tuři Svitavy 36 22 14 2989:2874 61
3. BK ARMEX Děčín 36 20 16 2886:2915 56
4. Olomoucko 36 20 16 3222:2983 56
5. BK JIP Pardubice 36 20 16 3002:2875 56
6. BK Opava 36 19 17 2961:2945 53
7. SLUNETA Ústí nad Labem 36 17 19 2888:3005 47
8. Basket Brno 36 11 25 2592:2935 31
HLAVNÍ PARTNER
Načítám, prosím vydržte...