TŘI TROJKY DO ŠATNY DĚČÍN NEUSTÁL! TUŘI VEDOU V SÉRII 2:1 NA ZÁPASY!!! zpět
TŘI TROJKY DO ŠATNY DĚČÍN NEUSTÁL! TUŘI VEDOU V SÉRII 2:1 NA ZÁPASY!!!

BK ARMEX DĚČÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY  59:78 (30:40)

Body Válečníci: Autrey 16, Šiška 15, Carlson 7, Ježek 7, Landa 6, Kroutil 5, Krakovič 2, Pomikálek 1

Body Tuři: Aiken 19 (12 doskoků), Marko 12, O´Brien 11, Číž 9, Welsch 6, Teplý 6, Slezák 5, Kovář 4 (8 doskoků), Jelínek 2, Svoboda 2, Puršl 2

Trojky  5 - 8   Doskoky 34 - 50   TH 10/8 - 21/16   Ztráty  11 - 14   Asistence 13 - 13

Děčín ve čtvrtfinálové sérii s Opavou doma čtyřikrát vyhrál a tak bylo velkým očekáváním, zda podobný kousek předvede i v semifinálové sérii proti Turům za stavu 1:1 na zápasy. Zápas začal tam, kde ve Svitavách skončil - velmi tvrdou hrou. V souboji nekompromisních obran začali domácí lépe. Vedli 6:2 a za stavu 11:6 donutili trenéra Růžičku k oddechovému času. Ten zabral a O´Brien s Markem náskok dotáhli na 13:12 pro domácí. Bojovná první desetiminutovka skončila 15:14 pro Válečníky. V druhé části se v dresu Turů poprvé v semifinálové sérii představil Marek Welsch. Společně s dalšími mladíky Kovářem a Svobodou dokázali domácí dokonale zaskočit a především jejich zásluhou šli hosté do vedení 19:26. To sice Autrey ztenčil na 25:26, ovšem skvěle hrající Aiken zapsal koš s faulem a rázem Tuři opět vedli o čtyři. To již do první půle mnoho času nezbývalo. Za stavu 27:31 pro Tury trefil Carlson trojku a bylo to opět o bodík. Jenže pak přišlo něco, s čím žádný z děčínských hráčů ani fanoušků nepočítal. Tři trojky z rukou Kováře, Číže a Teplého (koš v poslední vteřině půle) zasadily Děčínu velmi tvrdý úder na bradu. Jak je vidět, lze "válčit" i basketbalovými zbraněmi. Poločasové vedení Turů o 10 bodů bylo především psychickým povzbuzením do druhé půle. Po další trojce Číze Tuři vedli 30:43. Ovšem Autrey vrátil vedení Turů do jednociferných hodnot - 34:43. S brýlemi hrající Adam Číž (zranění oka z předchozího duelu) měl v zásobníku ještě jeden trojkopalebný náboj. Jeho třetí trojka posunula Tury do vedení 34:48. Když k tomu přidal dva koše i létající CJ Aiken vedli Tuři již o 18 bodů a Děčín měl velký problém. Velikost problému stačili domácí do konce třetího hracího období jen mírně upravit na 14 bodů. Když se jim podařilo velký problém zmenčit  na desetibodový 55:65 Marko s Aikenem problém posunuly do velikosti "neřešitelných" - 55:74!!! To již bylo všem jasné, že si Tuři připíší veledůležitou výhru znamenající stav 2:1 na zápasy. Nutno říci, že dnešní výhru si Tuři plně zasloužili svoji kvalitní obranou. Ta byla základem úspěchu. V útoku se jim dlouho nedařilo až jim ukázaly cestu mladé pušky. A když přišlo kýžené ovoce v podobě tří trojek do šatny, hra Turů získala na jistotě i v útoku. Ve druhé půli udrželi Válečníky na 29 bodech a 38 bodů v útoku cennou výhru jistilo. Tuři dominovali na útočném doskoku 5:16!! Domácí po 12 trojkách z 20 pokusů ve Svitavách dnes "srovnávali procento" (5/25 - 20%). I zde lze hledat domácí faktor mínus zápasu.

Další zápas čeká oba týmy hned zítra. Válečníci budou zlobit mnohem více než dnes. To ví ve Svitavách každé malé dítě. Pokud se podaří Turům udržet kvalitu obrany, mohou mít reálnou naději na úspěch to ví zase všichni hráči i trenéři Turů.