TUŘI PROTI HRADCI KRÁLOVÉ NEPŘIPUSTILI ŽÁDNÉ KOMPLIKACE A VYHRÁLI O 25 BODŮ zpět
TUŘI PROTI HRADCI KRÁLOVÉ NEPŘIPUSTILI ŽÁDNÉ KOMPLIKACE A VYHRÁLI O 25 BODŮ

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - KINGSPAN KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 102:77 (63:41)

Body Tuři: Slezák 21, O´Brien 19, Svoboda 13, Kovář 10, Marko 10 (8 asistencí), Aiken 10 (4 doskoky, 4 bloky), Puršl 9 (10 doskoků), Welsch 7, Jelínek 2, Novák 1.

Body Sokoli: Lošonský 20, Canda 16, Sedmák 14 (8 doskoků, 5 asistencí), Kolář 7, Stamenkovič 5, Marquart 5, Hampl 4, Andres 4, O.Peterka 2.

Doskoky 49 - 31   Trojky 14 - 6   TH 11/6 - 27/17  Asistence 28 - 18   Ztráty 17 - 9

Hráč zápasu - Pavel Slezák (Tuři)

Ve východočeském derby se v nejvyšší soutěži basketbalistů poprvé v historii střetly ve Svitavách týmy SVITAVSKÝCH TURŮ A KRÁLOVEHRADECKÝCH SOKOLŮ. Karty byly před zápasem rozdány jasně, protože se jednalo o souboj týmů z opačných pólů tabulky. Domácí po výborném zápase v Ústí nad Labem do domácího zápasu doslova vlétli. Během chvíle to bylo 10:0 a hosté brali oddechový čas. Ten sice přinesl první hradecké body, ale Tuří nájezd pokračoval 25:7 = druhý oddechový čas hostů. Nakonec po prostřídání skončila první desetiminutovka obrovským nástřelem 35:22! Rozjetí Tuři svého soupeře nadále nešetřili a po smeči jubilanta Pavla Slezáka (před zápasem dostal dres s číslem 6000 za pokoření této hranice v bodech) a dvou trojkách Romana Marka to již bylo o 20 bodů 52:31. Do poločasu si své vedení Tuři udrželi a za první dvacetiminutovku dali celkem 64 bodů, což jsou čísla spíše z NBA, kde se hraje čtvrtina 12 minut. Při nástupu do druhé půle Tuři rychle vedli 70:43. Ovšem v závěru třetí čtvrtky hosté v útoku ožili a dokázali snížit na pro ně přijatelných 80:64. Do závěrečné desetiminutovky poslal trenér Růžička již zkušené hráče a rázem to bylo zase o 25 bodů 94:69. Tento rozdíl již domácí udrželi až do konce. Svůj kvalitní výkon korunovali i pokořením stobodové hranice z ruky O´Briena.

Čtrnáctá výhra Turů v sezóně byla "vyztužena" kvalitním doskokem (49) a přesnou tříbodovou střelbou (14 trojek s úspěšnosti 53%). Za zmínku stojí také letecké představení CJ Aikena, který v kooperativa faktoru zapsal 21 bodů za 2 alley-oopy, 1 smeč a 4 bloky.  Ovšem vrcholem celého večera byla smeč v podání nejlepšího hráče zápasu Pavla Slezáka, který všem ukázal že je nejen skvělým střelcem, ale i slušným "HUPANEM". Hosté se mohli nejvíce spolehnout na své zahraniční trio Lošantovský-Sedmák-Canda, které zapsalo celkem 50 bodů. Zbytek týmu dal 27 bodů. Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům, pro které Tuři dvě kola před koncem základní části drží druhé místo v tabulce.

Další zápas hrají Tuři opět doma v sobotu 26.1.v 18 hodin proti týmu NH Ostrava, který v tomto kole doma přehrál silný tým Pardubic.