Tuři Svitavy = MISTŘI 1. LIGY zpět
Tuři Svitavy = MISTŘI 1. LIGY

Rozhodující zápas č.3 finálové série 1. ligy se odehrál ve středu 24. dubna v Litoměřicích. K tomuto utkání jsme odjížděli v kompletní sestavě, tedy včetně pivotmana Jaroslava Kubína, který se zranil ve čtvrtfinálovém utkání v Praze a od té doby se několik týdnů léčil s poraněným kotníkem.

Domácí tým naopak nemohl využít služeb dvojice Karlovský-Haiblík, kteří hráli play-off KNBL za své mateřské Ústí nad Labem. Oproti neděli byl ale už k dispozici děčínský rozehrávač Slowiak. Ostatně v neděli Litoměřice na naší palubovce ukázaly svoji sílu a tak byl klíčový zápas otevřený s šancemi pro oba soupeře.

Úvodní čtvrtina byla v naší režii, když se nám dařilo především výborně bránit a vyhráli jsme jí 20:8. Pomohli jsme si k tomu i 4 přesnými trojkami. Naopak ve druhé periodě měli navrch domácí a to především zásluhou rozehrávače Slowiaka, který v této desetiminutovce trafil 14 ze svých celkových 19 bodů. V poločase svítilo na ukazateli skóre 33:34 a po přestávce se tak začínalo defacto od nuly. Stejně jako v první půli, tak platilo i nyní, že liché čtvrtiny vycházejí lépe Turům. Opět jsme výborně bránili a opět obdrželi pouhých 8 bodů. V útoku jsme jich vstřelili 19 a do závěrečné části vstupovali s vedením 53:41. Ani tentokrát se ale domácí hráči nevzdali a srdnatě bojovali. Ve 37. minutě se Litoměřice dotáhli na rozdíl jediného koše při stavu 56:59. V tu chvíli nás ale podržel Roman Marko s Pavlem Slezákem, kteří oba trefili trojku a dostali nás zase do většího vedení. V úplné koncovce jsme nedovolili soupeři žádný snadný koš, který mi mohl duel ještě zdramatizovat a zbytek zápasu už zkušeně kontrolovali.

Po závěrečném klaksonu tak mohla propuknout velká radost všech hráčů i početné výpravy fanoušků, kteří se nás vydali na sever Čech podpořit. Tímto jim patří velký dík za fandění po celý zápas a zisk trofeje je i pro ně sladkou odměnou.

Slavoj BK Litoměřice - Tuři Svitavy  62:69  (8:20 33:34 40:53)

Marko - 24 (+7 doskoků a 5 zisků), Slezák - 15 (+7 doskoků), Kubín - 10 (+6 doskoků), Novák - 8 (+5 doskoků), Petric - 5 (+6 doskoků), Hlobil - 4, Jurka - 3, Jokl

Nejlepším střelcem celého zápasu byl rozehrávač Turů Roman Marko, který si i díky 5 přesným trojkám došel pro 24 bodů. K tomu připojil i 7 doskoků a 5 získaných míčů. Druhým v pořadí střelců v našem týmu byl Pavel Slezák, který k 15 bodům doskočil také 7 míčů. Třetím dvouciferným střelcem Turů byl Jarda Kubín, který při svém návratu stihl zaznamenat 10 bodů a 6 doskoků.