TUŘI V REPREZENTACÍCH zpět
TUŘI V REPREZENTACÍCH

V právě probíhající reprezentační přestávce KNBL se náš tým bude muset obejít hned bez čtveřice českých reprezentantů. Tato ztráta je naopak ztrátou příjemnou. Kvarteto našich mladíků si svými výkony řeklo o pozvánku do A týmu mužů, respektive do reprezentační rezervy označované U24.

Více nám prozradil hlavní trenér Turů Lubomír Růžička: „Je nám ctí, že se můžeme pochlubit hned kvartetem reprezentantů. Do mužské reprezentace byl nominován Šimon Puršl, který má velkou šanci se probojovat, v případě neúčasti euroligových borců (Jana Veselého a Ondřeje Balvína pozn. redaktora), do užší nominace na zápasy proti Francii a Rusku. Šimon se stal jedním z lídrů našeho týmu a jeho výkonnost stále roste. Udělal obrovský progres na obou polovinách hřiště. Jsem nesmírně rád, jakým způsobem pracuje a nominace do reprezentačního „áčka“ je pro něj ale i náš klub velkou odměnou.“

Druhý celek, který si dal reprezentační sraz v Nymburce je tzv. „B“ tým, anebo chcete-li reprezentace U24. V ní se objeví hned další tuří trio Matěj Svoboda, Eduard Kotásek a Luboš Kovář. Tým je složen z mladých perspektivních hráčů KNBL a vizitka nominace hned trojice Turů je pro náš klub nesmírně cenná. „Odměnou našeho úsilí posledních měsíců je skutečnost, že do nominace byli zařazeni naši hráči ze skupiny „YOUNG GUNNERS“. Celek U24 má za úkol, co nejlépe mapovat výkonnost mladých českých hráčů, kteří budou součástí Univerziádního týmu, a dále prohlubovat lepší kontakt s reprezentačním „Áčkem“, dodal trenér Růžička.

Tuří stádo dostalo několika denní volno, které jistě naši hráči kvitovali. Jaký čeká Tury program následujících dnů? „Kluci si pauzu zaslouží, jelikož poslední týdny skutečně dobře pracovali. V současné chvíli mají volno, ale v hale Na Střelnici některé z nich potkávám. Plní si své individuální plány v rámci regenerace a posilování. Hned od úvodu nového týdne se zaměříme na větší objemy v posilování, kde čeká kluky hodně práce s Honzou Zlámalem. Dále budeme chtít, co nejlépe zapracovat CJ Aikena, který svůj potenciál naznačil v zápase proti Ostravě. Čeká nás mnoho práce a myslím, že po třech výhrách v řadě se nám bude zápasová pauza lépe „kousat“. Druhý týden bude ve znamení lepší součinnosti. K týmu by se měli připojit již kluci z reprezentační rezervy. Odehrajeme jistě ještě jedno modelové utkání. Ještě jednáme o případném soupeři, když se nám někoho nepodaří sehnat, máme variantu modelového utkání mezi s sebou!“ To vše poodhalil trenér Růžička.

Na obsáhlý rozhovor s hodnocením první poloviny základní části s naším trenérem se můžete těšit v následujících dnech.


Aktuální zápas
19.10.2019, 17:00

DEKSTONE Tuři Svitavy
vs

Egoé Basket Brno
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER
Načítám, prosím vydržte...