TUŘI VEZOU ZASLOUŽENOU VÝHRU S DĚČÍNA A STÁLE DRŽÍ DRUHÉ MÍSTO zpět
TUŘI VEZOU ZASLOUŽENOU VÝHRU S DĚČÍNA A STÁLE DRŽÍ DRUHÉ MÍSTO

BK ARMEX DĚČÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 73:82 (37:42)

Body Válečníci: Šiška 20, Autrey 12, Carlson 11, Grunt 10, Ježek , Krakovič 4, Feštr 4, Kroutil 3, Pomikálek 2, Landa 2.

Body Tuři: Slezák 27 (střelba z pole 14/10), Puršl 14, Kovář 10, Aiken 9 (8 doskoků, 2 bloky), Svoboda 9, Marko 8 (9 asistencí,  5 doskoků), Welsch 5.

Trojky 6 - 12   Doskoky 40 - 42  TH 5/13 - 12/18  Ztráty 8 - 10  Asistence 10 - 14

Tuři jeli do Děčína oslabeni o O´Briena a Kotáska. Na druhé straně proti nim stál kompletní domácí celek s velkou chutí konečně prolomit sérii někdy velmi smolných porážek. Ovšem Tuři do zápasu vstoupili velmi koncentrovaně a brzy vedli o pět bodů. Po deseti minutách své vedení posunuli na 17:24 a i když domácí dokázali vyhrát druhou čtvrtinu 20:18 měli v půli stále pětibodový polštářek. Ten se jim skvělým vstupem do druhého poločasu podařilo navýšit na dvouciferný. Bylo jen otázkou, zda oproti domácím užší rotace na perimetru vydrží z dechem. Dlouho to vypadalo, že Tuři zápas dohrají v klidu. V úvodu poslední periody své vedení navýšili až na 15 bodů, ale domácí Válečníci opět ukázali svojí nezměrnou bojovnost. Tuři pět minut před koncem vedli o 12 bodů. Čtyři minuty před koncem stále o 9, ale tři minuty před koncem to již bylo o 6. Tuři se na chvíli zasekli na svém nástřelu 76 bodů, ale v koncovce dokázali zatížit konto soupeře ještě šesti bodíky a vyvarovali se tak dramatu. Konečná výhra o devět bodů je zcela zasloužená, protože Tuři vedli v zápase stylem start - cíl. Obrovskou zásluhu na velmi cenné výhře měl Pavel Slezák, který proměnil 10 ze 14 střel z pole. Roman Marko měl v zápase 9 asistencí při jedné ztrátě. O velké koncentraci Turů na zápas hovoří nejlépe dva statistické údaje. Na jejich poměry pouze 10 ztrát a 12 proměněných trojek s 44% úspěšností. Trenéra Růžičku musel potěšit výkon Luboše Kováře, který se dostal na 10 bodů a dal najevo, že se po nemoci dostává opět do formy. Domácím nestačilo k výhře pouhých 8 ztrát, 12 útočných doskoků a výrazně lepší procento střelby za 2 body.  Trojky a šestky měli lepší Tuři, kteří díky ligové výhře č.18 stále drží druhé místo v tabulce před týmy Ústím nad Labem (- 2 výhry) a Olomouckem (- 3 výhry), které zvítězilo v Pardubicích.

Tury čeká již tuto sobotu další zápas. Na své palubovce přivítají nevyzpytatelné Brno, které dokázalo vyhrát i na horké palubovce Olomoucka. Zápas začíná v 17 hodin a dnešní výhra Turů v Děčíně byla tou nejlepší pozvánkou k vyprodání haly nejlepšími fanoušky v lize!

21.04.2024, 18:00