Body Svitavy: Svoboda 20, Marko 12 (8 asistencí), O´Brien 11, Aiken 8 (10 doskoků, 4 bloky), Puršl 8, Slezák 8,  Welsch 7, Kovář 7, Kotásek 7, Teplý 6, Novák 2.

Body Opava: Kouřil 15, Gniadek 13,  Šiřina 12, Klečka 6, Švandrlík 4, Kvapil 4, Slavík 2, Bujnoch 2.

Doskoky 46:40   Trojky 12:1   TH 18/20 - 19:25   Ztráty 15 - 18

Hráč zápasu - Matěj Svoboda (Tuři)

Po Děčínu a Pardubicích čekal na Tury v posledním zápase roku 2018 loňský finalista tým Opavy. Očekával se veliký souboj předních týmů ligy o vítězné zakončení roku. Před velmi slušně zaplněnou halou začali lépe domácí, kteří za stavu 10:5 donutili trenéra Czudka k oddechovému času. Po něm se hosté zklidnili a Klečkovým košem v poslední vteřině vyhráli první desetiminutovku 15:17. Když druhé dějství zahájila Opava košem na 15:19 nikdo v hale netušil, co ho čeká. Tuři vrátili na plac Romana Marka a pod jeho taktovkou, vedeni neomylným střelcem Matějem Svobodou, vyhráli následující úsek 21:0!!! (36:19). Hosté sice prolomili své střelecké trápení, ale rozjeté Tury již do půle nepolapili a odcházeli do šaten za velmi nepříznivého stavu 51:32. Ten, kdo čekal po půli velký nápor Opavy, byl velmi potěšen. Tuři během pěti minut navýšili své vedení na 65:35 a definitivně rozhodli o osudu utkání. Trenér Růžička tak mohl dát velký prostor méně vytěžovaným hráčům, kteří ho za důvěru odměnili výborným výkonem. Nejenže dokázali udržet tempo zápasu, ale ještě svému soupeři o pár bodíků odskočili. Velké trápení Opavy v útoku nejlépe charakterizuje její bilance z tříbodového oblouku 21/1. Domácí naopak z trojek zapsali 12 úspěšných zářezů a jen na trojkách vstřelili o 33 bodů více než soupeř. Když k tomu přičteme lepší dvojky i šestky, tak není konečný třicetiosmibodový rozdíl ničím překvapivým. Ve svitavském týmu nelze vyzdvihnout jednotlivce, ale celý tým. Všichni hráči, co hráli, dali nějaké body (deset hráčů 6 a více bodů) a svým dílem přispěli k vítězné tečce za úspěšným basketbalovým rokem 2018.

Skvělí svitavští fanoušci si zápas náramně užili a vytvořili v hale doslova silvestrovskou atmosféru. Přejeme všem podporovatelům Turů parádní rok 2019, samozřejmě vyšperkovaný nevšedními basketbalovými zážitky!!!