UTKÁNÍ LÍDRŮ LIGY PŘINESLO VELKÝ SOUBOJ OBRAN. V ZÁVĚRU NYMBURK TURY PŘETLAČIL zpět
UTKÁNÍ LÍDRŮ LIGY PŘINESLO VELKÝ SOUBOJ OBRAN. V ZÁVĚRU NYMBURK TURY PŘETLAČIL

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - ČEZ BASKETBALL NYMBURK 64:68 (37:30)

Body Tuři: O´Brien 18, Puršl 11, Slezák 9, Kovář 7, Svoboda 6, Welsch 6, Marko 5, Aiken 2

Body Lvi: Benda 10, Bohačík 9, Hruban 8, Wright 8, Pumprla 8, Peterka 6, Kříž 6, Cosey 5, Vyoral 4, Davis 4.

Doskoky 42 - 41   Trojky 7 - 3   Ztráty 14 - 9   TH 13/15 - 9/18

Souboj vedoucích týmů průběžné ligové tabulky přinesl parádní basketbalovou bitvu obranných strategií. Již od úvodní minuty bylo skóre vyrovnané a bojovalo se tvrdě o každý metr na hřišti. V závěru první desetiminutovky nejprve Tuři svému soupeři odskočili o tři bodíky a k velké radosti svitavských fans své vedení postupně navýšili až na pololočasový stav 37:30. Po přestávce vedli po třech a půl odehraných minutách dokonce 42:31, ale pak hosté ještě utáhli šrouby v obraně a domácí měli najednou na útok velmi málo času. Skvělá nymburská obrana je nutila k těžkým střelám, které přestali trefovat.  Postupně se obraz oboustranně velmi fyzicky náročné hry začal překlápět na stranu hostí. Tuři v obraně rovněž dřeli a především díky tomu i přes svých pouhých 7 bodů ve třetím dějství byli od Nymburku vzdáleni pouhou jednu střelu 44:47. V závěrečné části se přeci jen začala projevovat širší rotace Nymburku (11 hráčů - 10 bodovalo). Rozehrál se Vojtěch Hruban, který měl v první půli problémy s fauly a Nymburk rázem odskočil do dvouciferného vedení. Tuři se snažili vrátit do zápasu tříbodovými střelami a málem se jim to podařilo. Ovšem blíže jak na rozdíl dvou střel je už zkušení hosté nepustili a tak dnes historie přepsána nebyla a skalp Nymburka ve sbírce Turům bude chybět i nadále. Dnes k tomu ovšem měli hodně blízko. Měli lepší doskok, trojky i trestné hody. Nejvíce je ovšem srážely ztráty, kterých vyprodukovali o 5 více než hosté a to možná nakonec vyrovnanou bitvu obran rozhodlo. Kuriozitou zápasu jistě je, že Nymburk ve Svitavách bral výhru s pouhým jedním dvouciferným střelcem desetibodovým Pavlem Bendou. Na straně Turů byl lídrem O´Brien s 18 body, ale určitě nejpříjemnějším překvapením byl výkon osmnáctiletého Marka Welsche, který za 18 a půl minuty stihl 6 bodů, 8 doskoků a 4 asistence (pobyt na hřišti + tři body)! Inu svitavská cesta s mladými puškami nese své ovoce a to je možná důležitější než jistě prestižní výhra s Nymburkem. Závěrem patři velké poděkování skvělým fanouškům, kteří ocenili velký Tuří odpor zaslouženou závěrečnou děkovačkou.

Další zápas sehrají Tuři v neděli 13.1. v 18 hodin na palubovce SLUNETY Ústí nad Labem. Věřme, že Pandám vrátíme domácí prohru a udržíme své druhé místo v průběžné tabulce.

21.04.2024, 18:00