Ve středu na mistra zpět
Ve středu na mistra

V rámci 2. kola KNBL nás čeká český šampion posledních let ERA Basketball Nymburk. Zajímavostí tohoto utkání je, že český šampion drží šnůru neporazitelnosti na 59 utkáních a pokud vyhraje, tak utvoří nový český rekord v nejvyšší soutěži v počtu vítězství za sebou. Zápas bude za přítomnosti kamer České televize. 
         ERA Basketball Nymburk má v týmu hned několik českých reprezentantů z nedávno skončeného MS. Tito hráči už byli na soupisce v loňské sezóně. Další velmi kvalitní hráč na soupisce je Petr Benda, kterého není potřeba blíže představovat. A nově příchozími hráči jsou Jakub Tůma z pražského USK a Petr Šafarčík z Kolína, který odehrál v nymburském dresu už závěr minulé sezóny. V tomto roce jsou k vidění v Nymburce čtyři noví zahraniční hráči. Jedná se o chorvatského reprezentanta na rozehře Roko Rogiče. Dále tým doplnili i tři američtí hráči. Svůj druhý rok v Evropě odehraje podkošový hráč Hayden Dalton, který poslední rok odehrál v Dánsku. A první rok na starém kontinentu odehrají rozehrávač Deishuan Booker a pivot Zach Hankins.
         V úvodním kole nymburský tým porazil Pardubice celkem jasně 88:52, když nymburští svou aktivní hrou a celoplošným presinkem proměnili poslední čtvrtinu téměř v exhibici. Excelovali hlavně v bezprostřední vzdálenosti koše odkud dali 48 bodů a doskočili celkem 54 doskoků z toho 28 útočných.
         Utkání s Nymburkem nám nabídne určitě zajímavou podívanou a Tuři budou chtít přerušit dlouhou sérii výher Nymburka. Ti, kteří nestihnou zápas ve svitavské Hale Na Střelnici od 18:00, tak můžou utkání sledovat na ČT Sport.

Křídelník turů Matěj Svoboda dodává: „Po prohře v Děčíně jsme si jasně řekli na čem je potřeba pracovat a věřím že v zápase s Nymburkem se posuneme v naší hře zase o kus dál. Všichni víme o síle našeho soupeře, ale do zápasu půjdeme jako do každého jiného, a to s cílem zvítězit.“

Hlavní trenér Lukáš Pivoda říká: „Utkání proti Nymburku je pro nás velká výzva a zároveň zatěžkávací zkouška z kategorie nejtěžších. Nymburk je výborně fungující klub evropského formátu. Tudíž o kvalitě na soupisce není třeba hovořit. Družstvo soupeře je postaveno z českých reprezentantů, kteří před nedávnem zaznamenali obrovský úspěch pro český basketbal a z velmi kvalitních cizinců. My si tak musíme dát pozor opravdu na všechny hráče na palubovce. Nymburk omladil kádr a bude hrát dopředu ještě rychleji než v minulé sezoně. Zpomalení jejich smrtícího přechodu do rychlého protiútoku bude náš hlavní úkol. Jsme však odhodláni nechat na domácí palubovce vše a prát se před našimi fanoušky o co nejlepší výsledek.“


Aktuální zápas
19.10.2019, 17:00

DEKSTONE Tuři Svitavy
vs

Egoé Basket Brno
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER
Načítám, prosím vydržte...