ADAM GOGA POSILUJE NAŠI ROZEHRU zpět
ADAM GOGA POSILUJE NAŠI ROZEHRU

Další posilou, která přichází z BK Olomoucko je Adam Goga. Pro tohoto v téměř 23letého rozehrávače s výškou 196 cm to bude první profesionální angažmá mimo město Prostějov, ve kterém se narodil. V Prostějově odehrál poslední tři ligové ročníky za BK Olomoucko a jeden za zaniklé Orli Prostějov.

Adam byl soupisce Orli Prostějov už od sezóny 2013/14. Ligovou premiéru si však odbyl až 26. října 2016 v Pardubicích. Sezóna 2016/17 byla poslední Orlí sezóna v lize. Adam se podílel na záchraně prostějovské licence v baráži, ale kvůli ekonomickým problémům klubu licenci odkoupilo BK Olomoucko.

BK Olomoucko mělo zájem o setrvání Adama v Prostějově a odehrál tak další tři roky v novém klubu. V tomto období Adam pomohl k zisku dvou bronzů. Jeden v lize a další v Českém poháru konaném v Novém Jičíně. V tomto ročníku Adam průměrně strávil na palubovce 15,1 minuty, které doručoval 2,9 bodu, 1,6 asistence a 1,3 doskoku. Jeho bodovým maximem bylo 15 bodů proti Pardubicím.

V reprezentaci se Adam dostal dvakrát do finální nominace. Jednou na ME U18 v roce 2015 a podruhé na ME U20 v létě 2017. V obou případech se bohužel týmu nepodařilo udržet elitní divizi. Naposledy se Adam zúčastnil reprezentační akce v roce 2019, kdy byl součástí týmu na Univerziádě v Itálii a pomohl vybojovat 11. pozici.

Za 4 ligové ročníky Adam zasáhnul do 125 zápasů, ve kterých vstřelil 299 bodů. Průměrně nastupoval na 12,7 minuty za které stíhal 2,4 bodu, 1,3 asistence a 1,1 doskoku. Jeho střelecká procenta jsou následující. Za 2 body 52,6% (135/71), za tři body 28,7% (143/41) a trestné hody 55,7% (61/34).

Adam Goga: “Byl jsem velmi potěšen zájmem svitavského klubu. Těším se na novou výzvu a doufám, že budu klubu prospěšný a společně budeme plnit vysoké cíle. Z celého týmu cítím velkou profesionalitu a už se nemohu dočkat, až konečně zase vyběhneme na hřiště.”

Lukáš Pivoda: “Adam je typ vyššího rozehrávače s dlouhými pažemi, díky čemuž se výborně hodí do stylu naší hry, který chceme praktikovat. Slibujeme si od něj vysokou intenzitu a zrychlení naší hry směrem na útočnou polovinu. Jsem přesvědčen, že díky jeho pracovní morálce má šanci stát se velmi slušným rozehrávačem a těším se na jeho další růst.”


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...