BÁJEČNÁ VÝHRA PŘED BÁJEČNÝMI FANOUŠKY zpět
BÁJEČNÁ VÝHRA PŘED BÁJEČNÝMI FANOUŠKY

TUŘI SVITAVY - SLAVIA PRAHA  76:68 (38:37)

Body Tuři: Slezák 21, Novák 14, Hlobil 11 (16 doskoků), Petrič 9, Baťa 8, J.Jokl 7, L.Jokl 4, Jurka 2

Body Slávia: Novotný 18 (6 trojek), P.Pumprla 14 (8 asistencí, 7 doskoků), Bradley 14, Park 8, Aušprunk 5, R.Pumprla 4, Nehyba 3, Jelínek 2

Trojky 7 - 8  Dvojky 18 - 16  TH  19/27 - 12/23  Doskoky 45 - 34 (útočné 14 - 11)  Ztráty 14 - 14  Asistence 17 - 19

Nejlepší hráč zápasu - domácí fanoušci

V souboji dvou nejlepších týmů první ligy bylo sice o prvních dvou místech již rozhodnuto, ovšem bylo o co hrát. Tuři totiž v první lize doma dosud neprohráli a neporazitelnost chtěli udržet i proti Slávii Praha. Od úvodního hvizdu byli lepším týmem a po skvělém úvodu získali rychle dvouciferné vedení. To jim dlouho nevydrželo. Hosty v úvodu táhla dvojice P.Pumprla a Bredley. Především díky nim se hosté dokázali vrátit do zápasu. Tuři se rvali o každý míč a vybojovali cenné poločasové vedení o jediný bodík. Druhá půle byla obrovskou basketbalovou bitvou. Na obou stranách dominovaly tvrdé obrany, a tak se na hřišti občas hodně jiskřilo. Ke cti obou týmů vždy ve sportovním duchu. Po třiceti minutách vedli domácí rozdílem dvou bodů a zápas začal gradovat. Hosty držel šesti trojkami Novotný a po několika nepřesných zakončeních domácích šli hosté do čtyřbodového vedení. Zkušený Martin Novák trojkou nástup Slávie otupil a krásnou smečí dal hostům najevo, že Tuři dnes chtějí uhrát výhru. Skvělí fanoušci byli povoleným šestým hráčem na hřišti a Slávia začala tušit, že závěr bude hodně emotivní. A taky byl. V souboji obran se ukázala pevnější ta domácí. Statečný boj domácích hráčů byl na hraně jejich možností. Hostům v závěru zvlhnul střelecký prach a když dal 47 sekund před koncem Pavel Slezák koš s faulem znamenající sedmibodové vedení byla v hale plné řvoucích Turů neskutečná atmosféra, kterou stoprocentně většina hráčů soupeře zažila poprvé v životě. Nejlepší hráč soupeře exreprezentant Pavel Pumprla vzápětí odhodil pod tlakem míč do autu a mohlo se začít slavit báječné Tuří vítězství. Nutno říci, že zcela zasloužené. Pevnost tak Tuři ubránili i proti Slávii Praha a to se počítá.

Trenéři Peter Bálint a Jan Špaček dokázali hráče na zápas skvěle připravit a ti podali jednoznačně nejlepší výkon dosavadní sezóny. Výjímečné výkony v dresu Turů podala především trojice Slezák - Novák - Hlobil. Faktorem plus zápasu bylo pro Tury jednoznačně 17 bodů dvojice Petrič - Baťa. K poslednímu zápasu zajíždějí Tuři za týden do Litoměřic a pak je čeká play-off se sedmým týmem tabulky - zřejmě Levharty z Chomutova. Obrovské poděkování patří skvělým svitavským fanouškům za podporu po celý průběh zápasu.

21.04.2024, 18:00