DALŠÍ POSILOU NA PŘÍŠTÍ ROČNÍK JE JAN KŘIVÁNEK zpět
DALŠÍ POSILOU NA PŘÍŠTÍ ROČNÍK JE JAN KŘIVÁNEK

Dalším hráčem, který posiluje náš tým je Jan Křivánek. Tento rok mu bude 26 let, narostl do výšky 202 centimetrů a přichází k nám z pražského USK, kde odehrál všech svých osm ročníků v nejvyšší soutěži. Původem se ovšem jedná o rodáka z Brna. Do Prahy z Brna odešel v průběhu ročníku 2009/10 do kategorie U16. Poté  se posunul do kategorie U18 a později U19, kde se mu s juniorským týmem USK podařilo získat tři tituly mistra republiky.

Ještě v juniorské kategorii v sezóně 2012/13 se Honza probojoval na soupisku mužů a první start v NBL si připsal proti Kolínu. Rok na to už se ovšem výrazněji prosadil v týmu upevnil si pozici. V tomto ročníku na palubovce strávil průměrně 12,3 přidával 3,3 body, 1,7 doskoku a 1,1 asistence. Za zmínku stojí výborná úspěšnost 42,4% za tři body. K největším týmovým úspěchům jednoznačně patří zisk stříbrné medaile na Final4 ČP v Plzni v této sezóně. Dále 6. a 5. místo v ročnících 15/16 a 16/17.

Za 8 ročníků v NBL nastoupil k 250 utkáním, z toho do 117 v základní sestavě. Celkem má na kontě 1276 bodů, 762 doskočených míčů a 296 asistencí pro své spoluhráče. Dělá to kariérní průměry 5,1 bodu, 3,1 doskoku a 1,2 asistence. V dresu USK vystřelil ze hry na koš 1239 střel a proměnil 40%, což dělá 496 košů. Z toho bylo 406 tříbodových pokusů a proměněných 103, to dělá 25%. Z čáry trestného hodu má Křivi kariérně 56%. Celkem po faulu dostal příležitost vystřelit 325 trestných hodů a proměnil 181 pokusů.

Křivi se účastnil i reprezentačních akcí. V létě 2012 se zúčastnil ME U18 divize 'B', rok poté MS v kategorii do 19 let a ME U20 divize 'A' V roce 2014 byl účastníkem na ME U20 divize ‘B'. Byl i členem týmu, který vybojoval 12. místo na Univerziádě 2017 na Taiwanu. Probojoval se i do širší reprezentace mužů.

Honza patří do významné sportovní rodiny. Každý určitě zná jeho dědu Jana Bobrovského, který má dvě medaile z ME basketbalu mužů, 7 ligových titulů jako hráč, jako trenér získal ženský euroligový titul. Táta Petr Křivánek odehrál za Zbrojovku Brno 317 ligových utkání a nakouknul i do reprezentace. Ženskému basketbalu se věnuje jeho sestra Klára, která obléká dres brněnských Žabin. A nejmladší ze sourozenců Petr pomalu nakukuje do 'A' týmu mužů v Brně.

Jan Křivánek: “Vážím si projevené důvěry ze strany Svitavského klubu. Těším se na nové spoluhráče, realizační tým a diváky, kteří umí hostujícím týmům hru znepříjemnit tak, jako nikde jinde v lize. Udělám vše pro to, abych Turům pomohl ke splnění jejich medailových cílů.”

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Svitav): “S příchodem Honzy posilujeme naši podkošovou sestavu a komplexnost na obou stranách hřiště. Křivyho budeme využívat na pozici 4, kde od něj očekáváme tvrdou a flexibilní práci na obranné polovině. V útoku ho chceme využívat jako tzv. “Point-forwarda”. Díky tomu, že v kariéře nastupoval na pozicích 1-4 má pro tuto roli dobré předpoklady. Na spolupráci s Honzou se těšíme a věříme, že bude přínosná pro obě dvě strany.”


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...