USK PRAHA - DEKSTONE TUŘI SVITAVY     90:72  (41:39)

Body USK Praha: Samoura 29 (6 doskoků, 6 asistencí), Štěrba 18, Sehnal 16 (8 doskoků, 11 asistencí), Mareš 11, Macháč 7, Fuxa 4, Vyroubal 3, Kolář 2

Body DEKSTONE Tuři Svitavy: Bujnoch 15 (12 doskoků), Proleta 14, Svoboda 12, Dragoun 9, Welsch 8, Marko 8, Goga 3, Sehnal 3

Trojky: 7 - 10  Doskoky 41 - 40  TH 19/28 - 8/13   Ztráty 9 - 16

Svitavští Tuři nevstoupili na Folimance do zápasu pravou nohou. Brzy prohrávali 8:0 a po šesti minutách byl stav 12:4 pro domácí. Od této chvíle se hra vyrovnala a k vidění byl bojovný basketbal s velkou preferencí obran. Osmibodový náskok drželi domácí až do stavu 39:31 necelé dvě minuty do poločasu. Závěrečné chvíle půle patřili dvojici Bujnoch - Welsch, která svými koši dokázala ztenčit vedení domácích na rozdíl pouhých dvou bodů 41:39.

Po nevydařeném vstupu do zápasu museli Tuři tento poločasový výsledek brát s pokorou. Nejlépe vyšla první půle Proletovi autorovi 13 bodů. U domácích dal 11 bodů Samoura. Do druhého poločasu nastoupili domácí ve velkém stylu. Během dvou minut zvýšili na 47:39. Tuři se snažili udržet v zápase a po trojce Bujnocha snižovali na 55:50, ale pak přišla rozhodující domácí "šňůra" 13:0, která de facto rozhodla o výsledku - 73:55.

Osmnácti bodový rozdíl byl i při konečném výsledku zápasu 90:72. Nutno konstatovat, že domácí v zápase vyhráli zcela zaslouženě. Na hřišti působili daleko sehranějším dojmem a hlavně dokázali mít několik pasáží, kdy Tury ubránili bez bodu. To se o naší hře dnes rozhodně říci nedalo. Další zápas sehrají Tuři opět venku a to na palubovce Ústí nad Labem.

21.04.2024, 18:00