DÍKY SKVĚLÉ POSLEDNÍ ČTVRTINĚ BEREME VÝHRU NAD DĚČÍNEM zpět
DÍKY SKVĚLÉ POSLEDNÍ ČTVRTINĚ BEREME VÝHRU NAD DĚČÍNEM

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BK ARMEX DĚČÍN 78:69 (42:44)
Body Dekstone: Svoboda 21 (6 zisků!), Marko 15 (5 asistencí, 7 získaných faulů), Johnson 14 (9 doskoků), Welsch 13, Proleta 7, Sehnal 5, Bujnoch 3

Body Armex: Pomikálek 19, Ježek 15, Šiška 10 (6 doskoků, 10 ztrát), Boyko 8, Kotásek 5, Kroutil 5, Grunt 4. Žikla 3

Trojky11-7 Doskoky30-31 TH13/15-16/22 Ztráty12-25 Asistence18-15

Souboj Turů s Děčínem přináší vždy basketbal plný osobních soubojů. Nejinak tomu bylo i dnes. Hosté v posledním domácím zápase "zázračně" otočili zápas proti Ústecké Slunetě a na této psychické vlně ještě jeli celou první desetiminutovku ve Svitavách. Výsledkem jejich výborného výkonu bylo zasloužené vedení 14:24. Naštěstí je Tuři nenechali v rozletu příliš dlouho a svými 28 body v druhé desetiminutovce stáhli náskok soupeře na pouhé dva poločasové bodíky.

Vzhledem k průběhu první půle to byl pro domácí velmi dobrý výsledek. Třetí dějství bylo jako přes kopírák s úvodem zápasu. Hosté hráli s velkou energií na obou polovinách hřiště a udrželi Tury na 16 daných bodech. To jim zaručilo šestibodové vedení 54:60. Jenže basketbalový zápas netrvá 30 nýbrž 40 minut. V závěrečné čtvrtině utáhli Tuři šrouby v obraně a s příchodem Marka Welsche výrazně oživili i útok. Najednou se energie přelila na stranu domácích, kteří předvedli zatím nejlepší čtvrtinu této sezóny. Mohli se totiž opřít o pevnou obranu, která dovolila hostům pouhých 9 bodů. Sami nasázeli bodů 24 a rozhodli tak o své třetí ligové výhře.

Soupeř zasloužil velký kredit za svůj výkon po 32 minut. Hrál se velmi atraktivní fyzický basketbal jehož ozdobou byl i velmi kvalitní výkon od trojice rozhodčích. Domácí o své výhře rozhodli "tradičně" na útočném doskoku (10:2) a poněkud "netradičně" kvalitními trestnými hody 13/15. Hosté byli produktivnější ve střelbě za 2 i 3 body. Jejich úsilí zcela "devalvovalo" 25 ztracených míčů (domácí jen 12). Díky výše uvedenému měli domácí 65 střel z pole a hosté pouhých 43! V domácím týmu se prosadili 4 "dvouciferní" střelci - u hostí 3 (což odpovídá poměru celkových střel). V hodnocení zápasu nesmíme zapomenout na ubránění Ondřeje Šišky na pouhých deseti bodech (dosavadní průměr 25,8 bodů). Ve druhé půli předvedli Tuři výborný kolektivní výkon na obou polovinách hřiště z čehož muselo mít radost kromě svitavských fanoušků sledujících internet i trenérské duo Lukáš Pivoda - Martin Novák.

Další zápas čeká Tury v sobotu na palubovce Sluneta Ústí nad Labem. Tam by byly potřeba k výhře dva dnešní druhé poločasy. Poděkování patří dnes všem domácím hráčům za velmi bojovný výkon - to je ta správná cesta k úspěchu!

Tomáš Grepl (hlavní trenér Děčína): “My jsme odehráli velmi dobré tři čtvrtiny v tomto utkání. Povedl se nám vstup do tohoto zápasu. Postupem času se nám povedlo vytvořit několika bodový náskok, který jsme na konci poločasu ztratili. Nicméně třetí čtvrtina se nám povedla zatím nejlíp tuto sezónu. Nicméně čtvrtině jsme vypadli z obrazu v obraně, kde jsme inkasovali. 25 bodů. A víceméně naše útočná impotence rozhodla že jsme ten zápas v koncovce, respektive tři minuty před koncem ztratili. Je to obrovská škoda. Rozhodně jsme měli na to uhrát tady ve Svitavách víc. Nicméně teď se musíme soustředit na zápas, který nás čeká v sobotu v Děčíně proti Opavě.”

Tomáš Pomikálek (hráč Děčína): “Těžko hodnotit. Naše smolná prohra. My jsme schopní

poločas oddupat, hrát skvěle. A pak přijde druhý poločas. Už třetí v řadě co nás pustili hrát nejsme schopní unést, že dostaneme několik bodů, něco se nepovede a najednou každý hrajeme něco jiné než nám vycházelo. Bohužel to nás pak stojí celý druhý poločas.”

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Svitav): “My jsme velmi rádi, že jsme dokázali zvítězit, máme dvě výhry v řadě a uhájili jsme domácí palubovku. Bohužel jsme nezačali, tak jak jsme chtěli. Nezačali koncentrovaně, ani fyzicky jak už to proti Děčínu bývá. vždycky. A místo, abychom dali pár šoupáků zpod koše, i když tam možná nějaký kontakt byl, tak to nikdo v této soutěži nebude pískat a my ten koš nedáme. Mineme asi šest otevřených střel. Do toho špatně bráníme. Nevycházela nám zónová obrana. Naštěstí jsme se ve druhé čtvrtině zmátořili na útočné polovině. Dali jsme 28 bodů a to nás dostalo zpátky do hry. Začátek třetí čtvrtiny nebyl úplně ideální, ale to co jsme předvedli potom, především v poslední čtvrtině na obranné polovině. Konečně jsme začali bránit týmově. Konečně jsme spolu komunikovali, zacpali bednu, což jsme chtěli. Děčínu pak nepadly nějaké střely. A poté jsme výbornými útoky taženými Romanem Markem a Markem Welschem dokráčeli k vítězství, které nebylo vůbec jednoduché. Já děkuji celému týmu, všem hráčům a realizáku za to co jsme předvedli a jak jsme se prezentovali.”

Delvon Johnson (hráč Svitav): “Je to pro nás skvělé vítězství. V prvním poločase jsme nehráli jak jsme chtěli. V té druhé jsme zvýšili obranné úsilí, několikrát ubránili. Velké vítězství pro nás, ale to je teď každé.”