I DRUZÍ SEVEŘANÉ POKOŘENI

BK Armex Děčín – DEKSTONE Tuři Svitavy 78:98 (50:50)

Body Děčín: Carlson Klinton 21 (7 doskoků), Pomikálek Tomáš 19 (7 doskoků), Šiška Ondřej 18, Vukosavljević Filip 10, Žikla David 7, Kroutil Filip 2, Skalička Jakub 1, Bobek Lukáš 0, Ježek Šimon 0 (7 doskoků), Mach Martin 0

Body Svitav: Crandall Eugene 23 (8 doskoků, 6 zisků), Puršl Šimon 17, Marko Roman 15, O‘Brien Sean 12, Kotásek Eduard 10, Jelínek Jiří 8, Dodd Damonte 5, Thompson Trevor 4, Kovář Luboš 3, Slezák Pavel 1, Hlobil Jan 0

Trojky 7 – 10     Doskoky 34 – 31     Trestné hody 25/17 – 27/12     Ztráty 24 – 19     Asistence 13 – 17
Hráč utkání: Eugene Crandall (DEKSTONE Tuři Svitavy)
Statistiky utkání: ČBFFIBA Livestats
Video přenos: TVcom.cz

Do Děčína jsme přijeli po středeční vysoké výhře nad Ústím nad Labem a formu jsme chtěli potvrdit i v tomto utkání. Utkání jsme začali skvěle a po necelé minutě jsme se ujali vedení 5:0. Poté se ovšem hra vyrovnala a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. První čtvrtina nakonec skončila výhrou Turů o bod 23:24. V druhé části hry jsme se dostali do vedení o 10 bodů 35:45 a vypadalo to na slušný bodový náskok. Poté ovšem přišel velký výpadek z naší strany a domácí se díky šňůře 15:0 dostali do vedení o 5 bodů minutu před poločasem. Poločas jsme ještě zvládli vyrovnat díky trojce s klaksonem Romana Marka a do šaten se v poločase šlo za stavu 50:50.

Úvodních 5 minut druhé půle bylo vyrovnaných, ale pomalinku jsme se začali soupeři vzdalovat, a i díky dvěma trojkám Marka s Jelínkem během 40 vteřin jsme se dostali po 18 minutách do vedení o 11 bodů. Poté dal koš už jen domácí Šiška a po třetí čtvrtině jsme vedli o 9 bodů 66:75. Poslední část otevřel trojkou opět Jelínek a dal jasný signál, že toto vedení už si nenecháme vzít. Tuři přitáhli šrouby v obraně a povolili Děčínu za 5 minut pouhé 2 body. Tou dobou nás Kotásek dostal do vedení o 19 bodů 68:87 a zápas už jsme si pohlídali. Poslední body krásně zasmečoval Puršl a mohli jsme slavit vítězství 78:98.

Děčínu měl ovšem v zápase spoustu absencí a do utkání nezasáhl kromě nedávno zraněného Feštra i jindy výborně hrající Autrey. Díky úzké rotaci domácích se trenér Pivoda snažil držet vysoké tempo, a to zřejmě byl i klíč k výhře v utkání. Tentokrát jsme nedominovali na útočném doskoku, ale bylo to i díky výborné 73 % úspěšnosti za 2 body. Kaňkou na našem výkonu bylo 15 zahozených trestných hodů při úspěšnosti 44 %. To by se ve vyrovnanějším utkání mohli vymstít. Za zmínku stojí neuvěřitelný výkon našeho Eugena Cradalla, který zaznamenal vysokou validitu 39 za 23 bodů, 8 doskoků, 8 získaných faulů, 6 zisků a 4 asistence.

Nyní nás čeká týdenní zápasová pauza a v sobotu 14.3. od 19:00 hostíme v derby tým BK JIP Pardubice. Tento zápas ukončí i první polovinu skupiny A1. Pardubice ovšem v tomto kole doma zničili Opavu o 32 bodů a bude se tedy na co těšit. Přijďte podpořit Tury!

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „Nepřijeli jsme Děčín přestřílet, přijeli jsme udělat dobrou práci na obranné polovině, což se nám v prvním poločase absolutně nedařilo. Domácí hráli kvalitně, trefovali otevřené střely, které jsme jim nechali. Naštěstí ve druhém poločase jsme diametrálně zlepšili naši obranu, což bylo spolu s užší rotací domácích klíčem k vítězství. Když jsme se dozvěděli, že nenastoupí ani Lamb Autrey, chtěli jsme držet ještě vyšší tempo díky široké rotaci, což se nám nevedlo v důsledku našich hloupých faulů. Rotaci jsme tedy museli zúžit, ale hráči tempo udrželi, byť někdy za cenu laciných ztrát. Za vítězství jsme moc rádi, tady se nikdy nehraje úplně lehce.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, ve kterém jsme stáhli ztrátu patnáctibodovým úsekem a otočili jsme skóre v náš prospěch. Ve druhém poločasu nám už síly docházely a díky našim stupidním ztrátám jsme zápas vysoko prohráli.“

Eugene Crandall (rozehrávač DEKSTONE Tuři Svitavy): „Věděli jsme, že nás čeká dobrý, ale tvrdý zápas, což se potvrdilo. Utkání bylo velmi fyzické a agresivní. Domácí nás přeskákali na doskoku, na čemž musíme příště zapracovat. Chválím svůj tým za dobré sdílení míče a za proměňování výhody při přebrání. Museli jsme dnes ale zabojovat a jsem rád, že jsme získali výhru.“

Klint Carlson (pivot BK ARMEX Děčín): „Svitavy jsou velmi dobrý tým a připravovali jsme se na to. Začali jsme dobře, ale také jsme vyprodukovali několik hloupých ztrát a dopustili se chyb v obraně, což soupeř trestal. Měli jsme v zápase dobré úseky, na nich je třeba dál pracovat. Musíme pokračovat v práci a připravit se na závěr sezóny.“

21.04.2024, 18:00