LUBOŠ KOVÁŘ POSILUJE MISTROVSKÝ NYMBURK zpět
LUBOŠ KOVÁŘ POSILUJE MISTROVSKÝ NYMBURK

Po oznámení několika příchodů do našeho týmu oznamujeme i jeden odchod. V týmu nebude pokračovat Luboš Kovář. Ten u nás byl na hostování z týmu ERA Basketball Nymburk, který mu k 30.6. ukončí hostování a přesune se do nejúspěšnějšího českého týmu posledních let. Celý klub mu děkuje za jeho předvedené výkony a přeje mu do další kariéry spoustu úspěchů jak v basketbale, tak i v osobním životě.

Luboš si svou premiéru v NBL zapsal na palubovce Děčína 4.10. 2017 ve svých 16 letech. A ve své první proti sezóně odehrál 29 zápasů a průměroval 2,8 body a 1,8 doskoky za 11,2 minuty. V dalším roce se Lubošova role v týmu výrazně změnila a stal se jedním z lídrů týmů. Za 24 minut přidával 7,8 bodu a 4,7 doskoku. A i díky těmto výkonům vyhrál v anketě Basketbalista roku 2019 v kategorii Nejlepší mladý hráč. V posledním roce si čísla udržel téměř stejná a pomohl týmu k zisku historicky první medaile v lize.

“Kovča” si samozřejmě také prošel všemi kategoriemi mládežnických reprezentací. Na posledním ME U20 divize ‘B' pomohl týmu vybojovat postup do elitní divize. Prozatím ale největší reprezentační moment přišel v únoru tohoto roku, kdy si v kvalifikačním zápase o ME 2021 zahrál proti Dánsku poprvé za národní tým mužů.

Celkem v dresu Turů za tři roky Luboš nastoupil ke 106 zápasům, ve kterých vstřelil 676 bodů. Průměrně nastupoval na 20,6 minuty a doručoval 6,4 bodu, doskočil 3,9 míče, asistoval 1,2 přihrávky svým spoluhráčům a zblokoval 0,4 soupeřových pokusů na koš. Procentuální úspěšnost střelby za 2 body je 48,5% (307/149), za 3 body 28,9% (318/92) a trestné hody 65,4% (156/102).

Luboš Kovář: “Chtěl bych hrozně moc poděkovat všem trenérům, realizačnímu týmu a vedení za všechno, co pro mě udělali za ty tři roky, co jsem ve Svitavách působil. Poznal jsem tu spoustu skvělých lidi a za to jsem rád.”

Lukáš Pivoda: “Na jednu stranu nás odchod Kovyho mrzí, protože ztrácíme kvalitního mladého hráče. Na druhou stranu je pro náš klub určitá devíza, že Luboš odchází právě do Nymburka. Za tři roky, které tu Kovy strávil udělal velký výkonnostní pokrok, jak po stránce basketbalové, tak i fyzické. Kovymu děkujeme za jeho odvedenou práci pro Tury a těšíme se na sledování dalšího počínání v jeho kariéře."


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...