MAREK SEHNAL SE OPĚT STÁVÁ TUREM zpět
MAREK SEHNAL SE OPĚT STÁVÁ TUREM

Marek Sehnal se vrací domů. Tento 24letý svitavský rodák, který patří mezi naše odchovance se vrací do svého rodného města. 196 cm vysoké křídlo přichází z BK Olomoucko. Kde strávil tři ročníky. V Prostějově to ovšem nebyl jediný tým za který nastupoval. Byli to i zaniklí Orli Prostějov, od kterých právě Olomoucko získalo licenci.

Marek nakouknul do nejvyšší soutěže v našem dresu v sezóně 2013/14. Premiéru si odbyl 24. října proti NH Ostrava. V této sezóně dostal Mára příležitost v 19 zápasech a průměroval 8 minutami a 2,2 body na utkání. Jeho maximem bylo 9 bodů proti Jindřichovu Hradci.

V dalším ročníku byl už ovšem součástí Orli Prostějov. Prostějov ovšem nebyl neznámé prostředí, jelikož zde v minulosti hrál za prostějovskou mládež. Už zde se poprvé potkal s Lukášem Pivodou, který byl asistentem trenéra v mládežnických kategoriích.  Hned v první sezóně v Prostějově se povedlo týmu vyhrát Final4 ČP v Brně a získat i bronzové medaile v NBL. Ovšem o dva roky později Orli spadli díky ekonomickým problémům až do baráže, kde ovšem po domácí remíze dokázali v odvetě na palubovce Hradce Králové uhájit extraligovou příslušnost. To byla poslední sezóna Orlů mezi elitou. Licenci totiž odkoupilo BK Olomoucko, od kterého Marek dostal nabídku a rozhodl se setrvat na Hané. Byly z toho další tři roky a největším úspěchem bylo 3. místo na Final4 v novém Jičíně a ligový bronz právě proti Turům v loňské sezóně.

Marek byl i členem reprezentačních výběrů. Zúčastnil se dvou šampionátů divize ‘A’ v kategoriích U18 a U20. Stal se součástí reprezentačního “B” týmu mužů, se kterým byl na turnaji v Japonsku. Byl i na dvou univerziádách. V roce 2017 na Taiwanu v Taipei k 12. místu. A o 2 roky později v italské Neapoli k 11. místu. Za zmínku určitě stojí i léto 2018. kdy byl Mára v reprezentačním výběru 3x3, kde se mu jen těsně nepodařilo s týmem postoupit na ME.

Marek za svých sedm ligových ročníků stihl odehrát 208 zápasů a doručit 958 bodů. Průměrně nastupoval na 16,1 minuty, za kterých stihl dát 4,6 bodu, 1,8 doskoku a 0,8 asistence. Jeho střelecká procenta jsou následující. Za 2 body 49,7% (473/235), za 3 body 32,1% (396/126) a trestné hody 70,5% (156/110).

Marek Sehnal: “Nabídkou ze Svitav jsem byl velmi potěšen. Cítil jsem že potřebuji změnu prostředí k dalšímu rozvoji takže jsem vděčný že to budu moc dělat právě ve svém rodném městě. Velmi se mi líbí přístup realizačního týmu, směr jakým se klub ubírá a pevně věřím v to, že budeme podávat kvalitní výsledky a prát se o ty nejvyšší příčky.

Lukáš Pivoda: “Mám radost, že se nám podařilo přivést Marka zpět do Svitav. Přichází totiž další dříč, přinášející agresivitu, bojovnost, ale také kvalitu na obou stranách hřiště. Spolu s jeho charakterem a  vysokou pracovní morálkou má Mára předpoklady se i nadále výrazně zlepšovat. Bude nastupovat na pozicích 3/2, kde bude svou houževnatostí přidělávat starosti nejednomu soupeři.”


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...