NOVÝ JIČÍN PŘERUŠIL VÍTĚZNOU SÉRII TURŮ A ZASLOUŽENĚ VYHRÁL zpět
NOVÝ JIČÍN PŘERUŠIL VÍTĚZNOU SÉRII TURŮ A ZASLOUŽENĚ VYHRÁL

BC NOVÝ JIČÍN - TUŘI SVITAVY 72:61 (41:32)

Body Nový Jičín: Š. Svoboda 15, Bujnoch 12, Havlík 11, Týml 10 (10 doskoků), Prošek 9, Bukovjan 7, Kelar 5, Jančík 3
Body Svitavy: J.Jokl 18 (12 doskoků), Slezák 11, Novák 10, L.Jokl 9 (11 doskoků), Jansa 4, Hlobil 4, Baťa 3, Svojanovský 2
Trojky 8 - 1  Dvojky 20 - 22  TH 5/12 - 14/18  Doskoky 37 - 44 (útočné 9-17)  Ztráty 17 - 16  Asistence 13 - 5

Na horké půdě Nového Jičína se Turům nedařilo střelecky především v sudých čtvrtinách. Proti domácímu týmu posílenému o exTura Václava Bujnocha měli obrovské problémy především na čáře tříbodového oblouku. Domácí vyhráli zaslouženě první poločas o devět bodů a ve střelbě byli mnohem efektivnější. Turům se nedala upřít bojovnost, ale bez kvality v zakončení to dnes bylo na dobře hrající domácí málo. Domácí mělo 6 hráčů 7 a více bodů. U Turů tuto metu naplnili pouze čtyři hráči. Nutno sportovně uznat, že domácí hráči si výhru dnes zasloužili. Stříleli lépe za 2 i 3 body. Tuři pouze lépe v útoku doskakovali své neúspěšné střely. Velký vliv na průběh zápasu měl i náročný program Turů. Tři zápasy během šesti dnů bylo na hřišti hodně znát. Především úterní zápas s Hradcem Králové stál Tury hodně sil. Dnešní prohrou tak skončila třináctizápasová vítězná šňůra Turů, která je nejdelší vítěznou šňůrou v historii klubu. Nyní je třeba trochu zrelaxovat a po svátcích začít s kvalitním tréninkem. Jiná cesta k návratu na vítěznou vlnu prostě není. To jistě ví hráči i trenéři Peter Bálint s Janem Špačkem. Děkujeme příznivcům Turů, kteří přijeli své Tury podpořit do Nového Jičína. Všem příznivcům i podporovatelům přeje vedení klubu klidné prožití Vánočních svátků a hlavně pevné zdraví a rodinnou pohodu.