OPAVA REŽÍROVANÁ KOUŘILEM A ŠIŘINOU NEDALA OSLABENÝM TURŮM ŠANCI zpět
OPAVA REŽÍROVANÁ KOUŘILEM A ŠIŘINOU NEDALA OSLABENÝM TURŮM ŠANCI

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BK OPAVA  73:97 (32:46)

Body Tuři: Teplý 14, Marko 11, Kovář 9 (11 doskoků), Aiken 9, Novák 8, Svoboda 8, Welsch 6 (8 asistencí), Jelínek 5, Puršl 3.

Body Opava: Kouřil 18, Šiřina 18, Gniadek 15, Bujnoch 12, Švandrlík 10, Zbranek 8, Jurečka 7, Dragoun 6, Klečka 4.

Trojky: 8 - 13   Doskoky 34 - 40  TH  17/9 - 19/17  Ztráty 20 - 14  Asistence 21 - 22

Hráč zápasu Radovan Kouřil (Opava)

 

V souboji Turů s Opavou šlo o hodně. Domácí si mohli výhrou zajistit druhé místo a Opava dělá vše pro to, aby se na poslední chvíli vyhnula předkolu play-off. Zatímco se hosté postupně dozdravili a ladí formu na play-off, tak Tuři řeší nepříjemné absence hráčů na perimetru (Kotásek, Slezák, O´Brien). Kvalita na perimetru u hostí se projevila hned v úvodu zápasu. Po několika chybách domácích Opava nekompromisně trestala a rychle vedla 2:7 a posléze 5:11. Za stavu 16:21 měli hosté poslední útok první desetiminutovky. Jejich zakončení přišlo příliš brzy a domácí Aiken je za to potrestal smečí s klaksonem 18:21. To bylo naposledy, co domácí dýchli Opavě na záda. Ta sérii trojek odskočila na dvouciferný rozdíl 23:34 a od této chvíle zápas kontrolovala. Domácí rotace na perimetru neumožňovala utáhnout kvůli únavě pomyslné šrouby v obraně a bez kvalitní obrany se soupeř, jako je Opava, těžko doráží. Hosté vedeni výborně hrající dvojicí rozehrávačů Šiřina - Kouřil bezpečně kráčeli za velmi důležitou výhrou, která jim při prohře Ústí nad Labem v Pardubicích zaručila konečné šesté místo a přímý postup do play-off. V domácím týmu dostal větší minutáž Martin Novák, který se trenérovi odvděčil kvalitním výkonem. Výhra Opavy byla zcela zasloužená. Lépe doskakovala, lépe střílela trojky a méně ztrácela míče. Svitavským fanouškům patří velké poděkování za podporu i v časech složitých.

Tury nyní čeká ve středu poslední zápas nadstavby v Ústí nad Labem. V současné zdravotní situaci to bude velmi náročné utkání.  Pokud Tuři v Ústí zvítězí narazí právě na tohoto soupeře v play-off (pokud Ústí postoupí z předkola). Pokud prohrají budou čekat na výsledek z Děčína, kde hrají Pardubice. V případě vítězství Pardubic by šli v play-off pravděpodobně na Opavu. 


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...