PAVEL SLEZÁK ZÁŘIL - TUŘI DRTILI

TUŘI SVITAVY - BASKETBAL OLOMOUC  115:40 (57:23)

Body Svitavy: Slezák 46 (10 trojek, 7 doskoků, užitečnost 46), Jansa 16, Hlobil 14, J.Jokl 11 (11 doskoků), Balija 9, Svojanovský 8, Baťa 6 (14 doskoků),  Petrič 3, L.Jokl 2

Body Olomouc: Srník 13, Scripcaru 10, Skalička 6, T. Olbort 4, E.Klepač 3, L.Olbort 2, Tkadlec 2

Trojky 14 - 1  Dvojky 31 -14  TH 11/15 - 9/23  Doskok 54 - 31 (z toho útočné 20 - 10)  Ztráty 11 - 27

V prvním zápase roku 2023 hostili Tuři Olomouc. Začátek zápasu byl z obou stran dosti nepřesný s jedinou výjimkou a tou byl kapitán domácích Pavel Slezák. Již v první desetiminutovce dal 12 bodů a založil základ nejen očekávanému vítězství domácích, ale i velkému individuálnímu výkonu. S pomocí deseti bodů Jana Hlobila vyhráli Tuři první desetiminutovku 29:7 a v nasazeném tempu pokračovali i nadále. Hosté se sice snažili, ale kvalita byla jednoznačně na straně domácích. Pavel Slezák měl v poločase na kontě 5 trojek a 21 bodů. Všichni v hale tušili, že dnešní zápas je prostě jeho exhibice. To Pavel jednoznačně potvrdil v druhé půli, kdy zapsal dalších 5 trojek (celkem 10) a 25 bodů (celkem 46). Při užitečnosti 46 se jedná o TOP individuální výkon v první lize. Tuři po celý zápas dobře bránili a jak zakončili rok 2022 obdrženými 40 body tak zahájili rok 2023 rovněž obdrženými 40 body. Stý koš domácích zapsal smečí Jan Hlobil. Dvoucifené body zapsali i Tomáš Jansa s Jakubem Joklem.

Trenéra Bálinta mohla těšit vysoká efektivita svého týmu. Dvojky 58%, trojky 47%, TH 73%. Kéž by vydržela tato úspěšnost Turům po celý rok. Již v příštím kole zajíždějí na horkou palubovku Nového Jičína. kde k výhře bude potřeba velmi koncentrovaný výkon na obou polovinách hřiště. O tom není žádná pochybnost.

Velké poděkování patří skvělým fanouškům za podporu po celý průběh zápasu.