PÍSEK ROZHODL O POSUPU DO FINÁLE NÁSTUPEM DO DRUHÉ PŮLE. TUŘI KONČÍ NA TŘETÍM MÍSTĚ zpět

TUŘI SVITAVY - SOKOL PÍSEK 85:92 (40:44)

Body Tuři:  J.Jokl 25 (21 doskoků!!!), Novák 22 (12 doskoků), Jansa 19 (7 asistencí), Jurka 7, Slezák 3, Svojanovský 3, Petřič 3, Hlobil 2, Baťa 1

Body Sršni: Šlechta 28 (6/11), Sýkora 14 (12 asistencí, 8 doskoků), M.Svoboda 12, Englický 12 (trojky 4/8), Mach 12 (trojky 4/5), Šurý 5, Špičák 4, J.Svoboda 2, Mikolášek 2

Trojky 6 - 15, Dvojky 22 - 13 TH 23/34 - 21/28  Doskoky 54 - 38 (útočné 24 - 11) Ztráty 14 - 15

Rozhodující zápas semifinále zahájili klidněji hosté. Tuři se v bouřlivé atmosféře (přijelo hodně fanoušků Písku) herně zklidnili a šli do mírného vedení. Soupeř přesnými trojkami nenechal Tury bodově odskočil a v závěru první půle vybojoval mírné vedení o čtyři body. Zápas byl v prvním poločase zcela vyrovnaný a tak se obdobný průběh očekával i po poločasové přestávce. Nikdo neví co dělali hráči Písku v šatně, ale jejich nástup do druhé půle byl z říše basketbalových snů. Z prvním tří útoků trefili tři trojky a rázem vedli o 13 bodů!!! To byl pro domácí doslova šok, ze kterého se nedokázali vzpamatovat po celé třetí hrací období. Na jeho konci vedli v laufu hrající hosté již rozdílem dvaceti bodů 54:74. Tuři hnáni svými fanoušky ukázali velké basketbalové srdce a pokusili se vrátit do již ztraceného zápasu. Jejich velké nasazení vedlo k postupnému snižování vedení soupeře až na rozdíl pěti bodů. Blíž je bohužel velmi dobře hrající soupeř nepustil a po šestkovém závěru mohl slavit se svými fanoušky postup do finále první ligy proti Slávii Praha. Tuři sice na výhru nedosáhli, ale z palubovky odcházeli se vztyčenými hlavami. Neměli se rozhodně za co stydět. V zápase doskočili v útoku celkem 24 míčů a jasně dominovali v podkošovém prostoru. Dnes se zápas rozhodl na čáře tříbodového oblouku. Hosté trefili celkem 15 trojek (6 Šlechta, 4 Englický, 4 Mach) s úspěšností 42%. Tuři trefili z 26 pokusů "jen" 6 s úspěšností 23%. Právě tři netrefené trojky je stály dnes výhru. Faktorem plus Písku byl výkon hostujícího Macha autora 12 bodů. Na svitavské lavičce se dnes nenašel nikdo hrající svůj nadstandard. Basketbal to byl dnes velmi pěkný v nádherné atmosféře a jediné co tomu chybělo bylo vítězství Turů. Na straně hostů byl motorem svého týmu Vojtěch Sýkora, kterému chyběly dva doskoky k získaní triple-double. U domácích zaznamenal monstr double-double Jakub Jokl za 25 bodů a 21 doskoků to vše při deseti získaných faulech.  Double-double zapsal i Martin Novák za 22 bodů a 12 doskoků.  Sportovně blahopřejeme Písku k postupu do finále první ligy. Trenéři Bálint se Špačkem dovedli Tury k velmi pěknému třetímu místu. Za podporu po celou sezónu patří velké poděkování skvělým svitavským fanouškům díky nimž našli Tuři na domácí palubovce přemožitele až dnes. To je fantastická bilance podložená výbornými výkony Turů.