PO VLAŽNÉM ZAČÁTKU TUŘI ZABRALI A VYSOCE PORAZILI I SNAKES OSTRAVA

TUŘI SVITAVY - SNAKES OSTRAVA   89:59 (52:35)
Body Tuři: Bálint 17, Slezák 15, Hlobil 13, Jokl 13 (9 doskoků), Svojanovský 9 (6 asistencí, 4 doskoky), Baťa 9, Petrič 7, Jansa 6 (6 asistencí)
Body Snakes: Jakel 15, Stehlík 14 (7 asistencí, 4 doskoky), Mička 11 (8 doskoků), Snopek 9, Robenek 5, Křenek 4, Blačinský 1
Trojky 5 - 8  Dvojky 30 - 14  TH 14/16 - 7/13  doskoky 48 - 33 (útočné 10 - 7)  Asistence 23 - 14  Ztráty 13 - 16

V souboji dvou vedoucích týmů tabulky skupiny východ začali lépe hosté, kteří rychle vedli 6:15 a donutili tak trenéra Bálinta k oddechovému času. Teprve po něm se domácí zklidnili a zlepšeným výkonem vyhráli první desetiminutovku 22:20. Ve druhé se již projevila vyšší kvalita domácí lavičky a v poločase vedli již Tuři o 17 bodů. Hosté hráli v podkošovém prostoru tvrdě a k občas se to na hřišti zajiskřilo. Domácí se snažili hrát rychlý basketbal a ten na soupeře platil. Když se k tomu přidala kvalitní týmová obrana byl výsledek druhé půle 37:24. Celkové vítězství Turů o 30 bodů je pro hosty vzhledem k úvodu utkání až příliš krutý výsledek. Domácím se nedařila střelba za 3 body, ale z dvoubodové vzdálenosti dominovali. U domácích dalo celkem 8 hráčů minimálně 6 bodů. Soupeř měl nad šesti body pouze kvarteto Jakel, Stehlík, Mička a Snopek a to bylo na lepší výsledek dnes málo. Velké poděkování patři skvělým svitavským fanouškům za podporu po celý zápas. Další pokračování první ligy čeká Tury již tento pátek 5.11. v Opavě (začátek 20 hodin) proti týmu Basket Opava 2010.

21.04.2024, 18:00