PROHRA V DERBY S PARDUBICEMI O BOD zpět
PROHRA V DERBY S PARDUBICEMI O BOD

BK JIP Pardubice – DEKSTONE Tuři Svitavy 78:77 (36:43)

Body Pardubice: Vyoral 26 (+5 as.), Kohout 18, Půlpán 10, Škranc 9, Nečas 4 (+8 d.), Švrdlík 4, Pavlovič 4, Svoboda 3

Body Svitavy: Crandall 23, Marko 16, Obrien 13, Kovář 11, Slezák 5, Puršl 5 (+12 d.), Jelínek 2, Dodd 1, Kotásek 1

Trojky: 8:8, Doskoky 38:40, Fauly 27:22, TH: 22/16–25/15, Ztráty: 13-15, Zisky: 5:4, Asistence: 16:13

Odkazy na statistiky: ČBFFIBA Livestats
Záznam z utkání: TVCOM.cz

 

Od úvodního rozskoku to vypadalo jako by byl na hřišti jenom tým Pardubic a naši chlapci ještě seděli v autobuse. Po prvních 2 minutách jsme prohrávali 0:10 a Lukáš Pivoda si musel vzít oddechový čas. Po něm se obraz hry úplně změnil a Tuři šli ještě v průběhu první čtvrtiny do vedení o 8 bodů, a nakonec ji vyhráli 28:22. Ve druhé čtvrtině byla hra velmi vyrovnaná, vyhráli jsme ji o bod a do šaten jsme šli v poločase za vedení 43:26. 

Druhý poločas začal košem Luboše Kováře a my se dostali do 9 bodového vedení, které bylo i naše největší v celém utkání a vydrželo až do 24. minuty. Poté Pardubice přitlačili, bod po bodu se k nám přibližovali a Tomáš Vyoral snižoval trojkou s klaksonem na rozdíl jediného bodu po třetí čtvrtině. Po třiceti pěti minutách byly Pardubice ve vedení o 6 bodů, ale dvě naše trojky v rozmezí jedné minuty utkání vyrovnaly. Dvě minuty do konce zápasu nás Roman Marko dostal do vedení o bod, poté dlouhých 88 sekund nepadnul koš. Až opět Tomáš Vyoral proměnil nájezd a dostal Pardubice do vedení o bod. V úplném závěru už se týmy střídali na čáře trestného hodu a Pardubice si už z této vzdálenosti utkání vzít nenechali.

V prvním poločase po hororovém začátku náš tým zapnul, donutil domácí ke ztrátám a otočil nepříznivý vývoj. Ve 24. minutě Pardubice zlepšili obranu a vrátili se do utkání. Závěr byl vyrovnaný a výhru si bere šťastnější tým. My jsme domácím nechali 12bodů po útočném doskoku a 14 po našich ztrátách. I to se podepsalo pod náš neúspěch. DĚKUJEME všem fanouškům, kteří nás do Pardubic přijeli podpořit My jsme nyní na 4. místě a už v sobotu nás čeká venkovní zápas v Opavě, která je nyní na 2. místě. Utkání se hraje od 18:00 a je vybrané do Studia basketbal na TVCOM.cz.

Ken Scalabroni trenér Pardubic"Samozřejmě jsem velmi šťastný, že jsme vyhráli. Měli jsme skvělý start do zápasu, ale Svitavy se rychle dostaly do vedení, které si držely až do konce prvního poločasu. V prvním poločase byli hosté lepším týmem, ale po přestávce už neskórovali tak snadno, což nám umožnilo se vrátit do utkání. V poslední čtvrtině bych řekl, že jsme byli o fous lepší, ale celkově šlo o nesmírně vyrovnaný zápas – stejně jako předchozí domácí utkání, i tohle bylo velmi dramatické a pro naše fanoušky asi i stresující, ale jsme rádi, že jsme to zvládli."

Tomáš Vyoral hráč Pardubic"Shrnul bych to asi tak, že jsme měli víc štěstí: nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Když jsme 15 minut před koncem prohrávali o 8 bodů, pochopili jsme, že takhle asi nevyhrajeme. Začali jsme pořádně bránit, v útoku hrát týmověji a podle toho to pak vypadalo. Na konci nám padly i nějaké šťastné střely a koncovka už byla o taktice."

Lukáš Pivoda trenér Svitav: "Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme prohráli o bod. Nezačali jsme moc dobře: Pardubice vyvinuly výborný tlak na naše hráče s míčem, my jsme lacině poztráceli strašně moc míčů a rychle prohrávali 0:10. V první čtvrtině jsme se z toho naštěstí oklepali a dali 28 bodů, což je výborné číslo, naopak ve druhé a třetí čtvrtině, co se týká našeho útoku, nebyla exekuce úplně dobrá. Myslím si, že zejména ve třetí čtvrtině jsme mohli jít přes domácí, ale nepodařilo se nám to, na konci už rozhodují maličkosti a chyby. My jsme měli chyb a minutých střel více a kvůli tomu Pardubice vyhrály."

Eduard Kotásek hráč Svitav: "Věřili jsme, že bychom v Pardubicích mohli vyhrát. Prohráli jsme o bod, je to škoda... Myslím si, že rozhodlo pár maličkostí, vyhrál šťastnější tým."


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...