REKORDNÍ SEDMOU LIGOVOU VÝHRU V ŘADĚ VYBOJOVALI TUŘI V ÚSTÍ NAD LABEM zpět
REKORDNÍ SEDMOU LIGOVOU VÝHRU V ŘADĚ VYBOJOVALI TUŘI V ÚSTÍ NAD LABEM

SLUNETA ÚSTÍ nad LABEM – DEKSTONE TUŘI SVITAVY    69:76 (38:37)

Body SLUNETA: Houška 22 (14 doskoků), Bažant 12 (9 doskoků), Brown 12, Svejcar 12, Šotnar 3 (6 asistencí), Maděra 3, Pecka 3, Čampara 2

Body DEKSTONE: Marko 14 (5 asistencí), Crandall 13 (6 doskoků), Dodd 13 (9 doskoků), Kovář 10, O´Brien 9 (9 doskoků), Puršl 6, Stamenkovič 4 (6 doskoků), Slezák 4, Kotásek 3, Jelínek 0 (6 doskoků)

Trojky 6–8   Doskoky 39–46   TH 26/13–15/8    Ztráty 21–18   Asistence 16–16 Bloky 0–3
Hráč zápasu – Damonte Dodd (DEKSTONE Tuři Svitavy)
Statistiky utkání: ČBFFIBA LiveStats
Video přenos: TVcom.cz


Tuři jeli k těžkému zápasu do Ústí nad Labem již s novou akvizicí Svetozarem Stamenkovičem ze Srbska. Při cestě na zápas měli nečekané problém s autobusem. Museli ho měnit a zdrželi se jednu hodinu. I tato lapálie měla možná vliv na jejich špatný úvod zápasu kdy rychle prohrávali 9:2 a nemohli se v útoku trefit. Až v druhé polovině první čtvrtiny trio Američanů vedené Crandallem posunulo po první desetiminutovce vedení na stranu Svitav 16-18. Domácí rychle otočili na 21:18, ale po dvou Markových trojkách bylo opět srovnáno 26:26. Svitavští šli dvakrát do vedení o 4 body (28:32 a 33:37). Jenže posledních pět bodů první půle patřilo domácím, kteří košem Browna v poslední vteřině šli do šaten s jednobodovým náskokem 38:37. 

První koš druhé půle dali znovu domácí a vedli 40:37 (šňůra 7:0). V tuto chvíli Tuři soupeři tvrdý úder v podobě šňůry 0:9 vrátili a jak se později ukázalo byl to úder rozhodující, protože se od této chvíle dívali domácí Turům pouze na záda. Ovšem jednoduché to rozhodně nebylo. Hosté si dlouho drželi zhruba desetibodový náskok až do stavu 53:63. Na přelomu třetího a čtvrtého hracího období domácí snížili na 59:63. Tento nápor "odrazil" O´Brien trojkou na 59:66. Vzápětí ovšem fauloval Pavla Houšku při trojce a následně mu byla odpískána technická chyba. Jeho "dvojchybu" potrestal Pavel Houška čtyřmi body ze šestek a Ústí bylo rázem na dostřel jedné střely - 63:66. Za chvíli to bylo dokonce 65:66. Důležitý koš Turů dal výborně hrající Crandall - 65:68. Ústí znovu snížilo na bod 67:68. Tuří kapitán Roman Marko vyrazil do rychlého protiútoku a byl nesportovně faulován domácím Svejcarem. Prokázal pevné nervy a proměnil dvě veledůležité šestky a posunul Tury do vedení 67:70. Po ubránění útoku domácích přišla klíčová pasáž zápasu. Nejprve dal z rychlého protiútoku koš s faulem Damonte Dodd 67:72. Jeho neproměněnou šestku doskočil Svetozar Stamenkovič a následnou trojkou zasadil domácím rozhodující úder 67:75. V závěru zápasu již neměli domácí proti výborně fungující obraně Turů šanci na obrat, a tak byla na světě rekordní sedmá ligová výhra Svitav v jedné řadě!

Kdo by to byl před deseti lety při vstupu mezi basketbalovou elitu tušil. Nutno říci, že si dnes Tuři za svůj výkon výhru zasloužili. Byli lepší o dva míče na útočném doskoku, trefili o dvě trojky více a ztratili o tři míče méně. Je až neuvěřitelné, že při bilanci šestek 15/8 byli lepší i z čáry trestného hodu (domácí 26/13). Domácí tým střelecky táhl kvartet Houška – Bažant – Brown – Svejcar (celkem 58 bodů). Naopak Pecka, Šotnar a Čampara se proti kvalitní obraně Turů vůbec neprosadili a dali celkem pouhých 8 bodů. Vítězové měli portfolio střelců mnohem rovnoměrněji poskládané a při spojení s výbornou agresivní obranou to bylo faktorem plus zápasu.

Již tuto středu jedou Tuři na další "horkou" palubovku – tentokrát pražskou "Folimanku" kde je doma tým USK Praha. Druhá Opava by mohla své čerstvé zážitky z Prahy vyprávět (prohrála zde o 30 bodů). Výhra na Folimance je pro Tury velká výzva. V boji o druhé místo v tabulce ovšem neexistují lehké mise. Jedině koncentrovaný týmový výkon na obou polovinách hřiště může mít šanci na úspěch. O tom trenéři Turů Lukáš Pivoda, Martin Blaho a Martin Novák dobře vědí. Přijeďte ve středu do Prahy podpořit své Tury, zápas začíná v 17.30 hodin.


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...