REPORT Z 1. LIGY zpět
REPORT Z 1. LIGY

Tímto dnem bychom Vám chtěli přiblížit hráče z našeho týmu, kteří jsou na hostování v týmech 1. ligy anebo i v extralize U19.

Hned dvojnásobné zastoupení máme v podobě Eduarda Kotáska a Luboše Kováře v týmu Basketbal Polabí. Luboš dostal na tento zápas úplné volno a Eda nastoupil proti USK Praha B jen v prvním poločase. Polabí vyhrálo zápas na domácí palubovce 96:70. Eda pomohl svému týmu za necelých 13 minut 3 body a užitečností 8. Tým ze středních Čech se v tabulce skupina Západ nachází po desátém kole na 3. místě se sedmi výhrami.

Dalším hráčem, který nastupuje v západní skupině je Vojtěch Sýkora. Tým Sršni Sokol Písek v posledním kole hostil BK Lokomotiva Plzeň a porazil ho 97:65. Vojta odehrál přes 12 minut, dal 2 body, doskočil 2 míče a připsal si 2 asistence. Sršni si v 10 zápasech připsali jedinou prohru a vedou západní skupinu. Vojta nastupuje za Sršní tým ještě v extralize U19 a tam mají 100% úspěšnost a nepoznali pocit prohry.

V dorostenecké extralize můžeme vidět v dresu BCM Orli Prostějov Jiřího Svojanovského. Jeho tým se nachází na 7. pozici s bilancí 4 výher a 6 porážek.

V dresu Olomouce hraje Jan Hlobil, který se ovšem minulý víkend zranil v utkání proti Novému Jičínu, a proto nehrál v Ostravě nedělní utkání. Ostrava zvítězila střelou s klaksonem o jediný bod a to 89:88. Basketbal Olomouc prohrál 2 utkání v řadě. Po 9 zápasech jsou na 2. místě se sedmi výhrami.

Posledním, kdo hraje v 1. lize mužů, není náš hráč, ale asistent trenéra Martin Novák. Martin nastupuje za rodnou Jihlavu. Poslední utkání BC Vysočina odehrála v Opavě proti nováčkovi soutěže Basket Opava 2010. ‘‘Jindra‘‘ pomohl k vítězství 92:80 za 40 minut na hřišti celkem 30 body, 15 doskoky a 7 získanými fauly. Tým Vysočiny je na 4. místě s 5 výhrami a stejným počtem proher.