REPORT Z 1. LIGY PO 11. KOLE zpět
REPORT Z 1. LIGY PO 11. KOLE

Souhrn toho, co odehráli naši hráči a trenér poslední víkend v 1. lize mužů.

V pátečním zápase 1. ligy zajelo družstvo Basketbal Polabí do Prahy k utkání proti Basket Košíře. V dresu Středočechů byli k dispozici Eda Kotásek i Luboš Kovář a oba odehráli kolem 19 minut. Co se efektivity týče, tak naši kluci v týmu Polabí nejlepší. Eda měl užitečnost 21 za 13 bodů a 7 asistencí, Luboš si k užitečnosti 38 pomohl 25 body a 11 doskoky. I díky těmto výkonům si Polabí došlo k celkem jasné výhře 121:76. Tým Polabí zůstává na 3. místě, ale už má stejnou bilanci, 8-3, jako druzí v tabulce GBA Lions JH.

Naopak Sršni Sokol Písek měli utkání v Litoměřicích vyrovnané a podařilo se jim vyhrát 76:73 i díky vyhrané poslední čtvrtině o 8 bodů. Vojta Sýkora pomohl týmu k 13 body, 7 doskoky a 8 získanými fauly. Ovšem vyrobil i 5 ztrát. Písečtí jsou nyní s náskokem dvou výher na 1. místě skupiny Západ.

Už uzdravený Jan Hlobil se snažil pomoct k vítězství Basketbal Olomouc, ale na hřišti opavské rezervy to na výhru nestačilo a BK Opava "B" vyhrála 74:71. Honza za necelých 20 minut dal 2 body, doskočil 9 míčů a asistoval svým spoluhráčům celkem na 4 koše. Basketbal Olomouc je i po třech prohrách v řadě na 2. místě tabulky ve skupině Východ.

Jediný, kdo odehrál zápas 1. ligy v neděli byl asistent trenéra Martin Novák. Jeho Vysočina porazila na domácí palubovce BC Nový Jičín 83:63 a udržela se na 4. místě skupiny Východ. Martin přispěl za 27 minut 13 body, 10 doskoky a 5 získanými fauly, ale udělal i 5 ztrát.

21.04.2024, 18:00