SNAKES OSTRAVA - TUŘI SVITAVY  77:95 (44:47) zpět
SNAKES OSTRAVA - TUŘI SVITAVY  77:95 (44:47)

Body Snakes: Mička 28, Stehlík 15, Robenek 13 (8 doskoků), Jakel 6 (4 doskoky, 5 asistencí), Pavelek 6, Voráč 4, Brůna 3, Blačinský 2

Body Tuři: Slezák 29, J.Jokl 17 (11 doskoků), Novák 15, Bálint 9 (7 doskoků 5 asistencí), Svojanovský 8, Hlobil 7, Jurka 4, Baťa 4, Petrič 2 (8 doskoků, 4 asistence)

Trojky 8 - 7  Dvojky 17 - 32  TH 19/27 - 10/20   Doskoky 36 - 51 (útočné 3 - 11)  Asistence 12 - 18   Ztráty 19 - 16

Od úvodní minuty byl v souboji prvního a druhého týmu Východu k vidění pohledný basketbal. Do zápasu lépe vstoupili Tuři, ale domácí se rychle zastříleli a díky pěti trojkám šli do vedení. V průběhu druhé desetiminutovky jejich vedení narostlo až do dvouciferných čísel. Ovšem drtivý závěr poločasu v podání Turů  přinesl hostům tříbodový náskok 44:47. To již měli po třech faulech obě domácí opory Stehlík a Mička. Na druhé straně měli 3 fauly Svojanovský a J.Jokl. Po přestávce Tuři nasadili velmi vysoké tempo zápasu a na domácích se přeci jen začala projevovat únava z užší rotace. Hráči Snakes tomuto tlaku nedokázali čelit a vedení Turů narostlo až k dvaceti bodům. Domácí se ještě pokusili o návrat do zápasu, ale Tuři je na jednociferný rozdíl nepustili a zkušeně utkání dovedli k přesvědčivé výhře číslo 15. Parádní střelecké výkony předvedli domácí Jan Mička (28 bodů) a hostující Pavel Slezák (29 bodů). I domácí exligový Jan Slavík především v první půli Tury hodně zlobil. Klíčem k cenné výhře Turů byl útočný doskok (3 -11) a více vstřelených dvoubodových košů. Pro asistenta trenéra Turů Jana Špačka to byl tak vítězný návrat na hadí palubovku. V mládežnických kategorií dva roky za Snakes Ostrava hrál a získal s nimi titul přeborníka ČR staršího žactva. Do konce základní části zbývá Turům odehrát dva zápasy. Doma přivítají Opavu 2010 (neděle 23.1. v 16 hodin) a základní část uzavřou v Pardubicích.