SOUBOJ LÍDRŮ PRVNÍ LIGY VYZNĚL PO BOJI TĚSNĚ PRO SVITAVY

TUŘI SVITAVY - BK SRŠNI PÍSEK    88:84 (46:41)

Body Svitavy: Slezák 20 (trojky 4/9), J.Jokl 16 (18 doskoků), Svojanovský 13, Jansa 11, L.Jokl 9, Vondra 6, Petric 6, Novák 4 (6 doskoků, 7 asistencí), Jurka 3,

Body Písek: Borovka 18, Šlechta 15, M.Svoboda 13, Fait 12, Šurý 11, Sýkora 11, J.Svoboda 4.

Trojky 11 - 9  Dvojky 14 - 19   TH 27/40 - 19/25   Doskoky 45 - 55 (útočné 7 - 22)  Bloky 4 - 0  Ztráty 16 - 16  Asistence 25 - 14    Užitečnost 112 - 75

Souboj lídrů první ligy byl po dohodě obou týmů předehrán. Otázkou tak bylo zda Tuři uhájí svojí dosavadní neporazitelnost, nebo Sršni získají klíčovou výhru pro posun na první místo. Hosté se snažili eliminovat dlouhou cestu tím, že spali v Brně a zřejmě někde trénovali. To Tuři šetřili síly, protože jim ke zraněnému Hlobilovi přibyl marod Baťa. Zápas se v každém případě zapsal do statistických rarit. Vyhrál totiž tým, který prohrál útočný doskok o 15 doskoků a v týmu soupeře dalo celkem šest hráčů dvouciferné body. Ale pojďme popořádku.

Úvod zápasu byl plně v režii domácích, kteří brzy vedli dvouciferným rozdílem, soupeř se po oddechovém čase konsolidoval a do konce první desetiminutovky snížil na 21:20. Domácí se nedokázali moc prosazovat z podkošových pozic, tak si vypomáhali solidní tříbodovou střelbou. Naopak je velmi brzdili trestné hody, kterých do půle zahodili 8. Hosty zase drželo ve hře pár laciných zisků plynoucích z celopološné agresivní obrany. K vidění byl atraktivní basketbal s důrazem na těsnou obranu. Především díky v laufu hrajícímu Jiřímu Svojanovskému šli domácí do šaten s pětibodovým náskokem.
Po přestávce se na hřišti hodně jiskřilo, takže rozhodčí měli plně ruce práce. Domácí hnáni skvělými fanoušky stále drželi mírný náskok. Do závěrečné desetiminutovky šli s náskokem sedmi bodů. Jejich slabinou bylo, že výborně hrající J.Jokl měl čtyři fauly a seděl na lavičce. Hosté v tuto chvíli byli lepším týmem a zaslouženě srovnali na 70:70. Po oddechovém čase dostal "velkou" důvěru Jakub Jokl. Domácí zlepšili obranu a odskočili soupeři na 4 body. K většímu rozletu je soupeř nepustil. V posledních třech minutách byla odpískána Palovi Slezákovi nesportovní chyba. Soupeř situace využil aby zápas srovnal a po trojce Šurého šel do tříbodového vedení. To se již hráli poslední 2 minuty. V tento moment si vzal zápas na záda Pavel Slezák. Nejprve košem s faulem srovnal skóre a z dalšího útoku proměnil dva trestné hody znamenající vedení Turů o dva body. To posadilo domácí opět do sedla a v závěru trestnými hody z ruky Svojanovského a Jansy pojistili velmi cennou výhru proti silnému soupeři znamenající prodloužení šňůry výher na neuvěřitelných 21. Hosté převedli velmi bojovný výkon. Doskočili v útoku o 15 míčů více a šest hráčů bylo na dvouciferných bodech, ale na Tury to dnes nestačilo. Ti měli v útoku lepší pohyb míče a výrazně lepší úspěšnost tříbodové střelby. Možná byl faktorem plus ukazatel zblokovaných střel. Domácí nasadili v zápase soupeři  čtyři čepice (bloky) a vyhráli o 4 body. Velký zápas v domácím týmu odehrál Jakub Jokl autor 16 bodů a 18 doskoků. V dresu soupeře byl mužem zápasu Štěpán Borovka, čerstvá posila z Jindřichova Hradce.

Trenér Bálint může být za dnešní výkon na Tury hrdý stejně tak i skvělí svitavští fanoušci, kterým za podporu moc děkujeme!!! Za 14 dní hrají v pátek Tuři důležitý zápas v Jindřichově Hradci, tak potrénovat a dozdravit.