STATEČNÝ BOJ TURŮ V OPAVĚ NA VÝHRU NESTAČIL. ROZHODL ZÁVĚR PRVNÍ PŮLE. zpět
STATEČNÝ BOJ TURŮ V OPAVĚ NA VÝHRU NESTAČIL. ROZHODL ZÁVĚR PRVNÍ PŮLE.

BK OPAVA - DEKSTONE TUŘI SVITAVY  85:79 (49:36)

Body Opava: Šiřina 23 (8 asistencí), Jurečka 13, Bujnoch 11 (11 doskoků), Zbranek 10, Švandrlík 9, Bratčenkov 8, Gniadek 7, Dragoun 3, Kvapil 1

Body Svitavy: O´Brien 18 (16 doskoků), Marko 12, Dodd 11, Kovář 11, Puršl 8, Crandall 8, Kotásek 5, Slezák 4, Jelínek 2

Trojky 12 - 4   Doskoky  39:40   TH 24:19 - 38:25   Ztráty  14 - 16  Asistence 22 - 11

Odkazy na statistiky: ČBFFIBA Livestats
Záznam z utkání: TVCOM.cz

Svitavští Tuři chtěli v Opavě odčinit smolnou porážku z Pardubic. Proti velkému favoritovi zápasu začali velmi sebevědomě. Vedli 10:14, ale domácí nakonec první dějství vyhráli 18:16. Po koši s faulem O´Briena vedli Tuři 27:30 a byli stále ve hře. Jenže závěr první půle dokonale zpackali. Začala to zcela zbytečná ztráta Kováře po obranném doskoku za stavu 31:31, kterou potrestal trojkou Bratčenkov. Stejný hráč vzápětí přidal dalších pět bodů a zavelel k domácímu náporu. Opaření Tuři vypadli zcela z rytmu a vrcholem jejich zmaru byl poslední útok první půle, ze kterého domácí vytěžili málo vídané 4 body. Sečteno a podtrženo závěr první půle prohráli Tuři hrozivě 6:22, což jak se ve druhé půli ukázalo byl rozhodující úsek zápasu.

Po poločasovém vedení domácích o 13 bodů byla před Tury třetí čtvrtina, ve které domácí své soupeře doslova drtili. Tentokrát se nic podobného neodehrálo, a naopak Tuři bojovali o návrat do zápasu. Po dvou koších O´Briena se dokonce přiblížili na rozdíl jedné střely - 57:54. Obdobná situace nastala po koších Crandalla - 64:61, Slezáka 66:63, Crandalla 68:65 a opět Crandalla 70:67.  Těchto pět možností ubránit následný útok domácích Tuři v obraně nezvládli, a tak místo srovnání skóre domácí odskočili na rozdíl deseti bodů 83:73. Poté ještě zabojovali Dodd s O´Brienem a šesti body snížili na 83:79. V závěru zápasu minul Marko dvě otevřené trojky a tím nápor Turů Opava ustála.

I přes konečnou prohru o šest bodů se nemusí Tuři dnes za svůj výkon stydět. Byli prvním týmem kromě Nymburku, který proti Opavě bojoval v této sezóně o výhru. V konečném účtování zřejmě rozhodla jejich mizerná tříbodová střelba, kdy z 19 pokusů trefili pouhé 4, což byl proti 12 trojkám domácích obrovský rozdíl v produktivitě. Zde byla trochu znát absence "odstřelovače" Matěje Svobody.  Naopak lze vyzdvihnout kvalitní doskok, protože přeskákat Opavu na její palubovce je určitě chválihodné. V každém případě je pro Tury pozitivní, že si dokázali svoji schopnost bojovat v Opavě o výhru. To je jistě pro trenéra Pivodu příjemné zjištění do dalšího průběhu sezóny. Dnešní velká basketbalová bitva měla dva hvězdné hráče. V domácím dresu to byl TOP skórer ligy Jakub Šiřina, který v první půli zapsal 18 bodů! V dresu Turů to byl Sean O´Brien, který zapsal mega double-double za 18 bodů a 16 doskoků. Po dnešní prohře spadli Tuři v průběžné tabulce na 5.místo. Další zápas je čeká doma proti nevyzpytatelnému Kolínu. Hraje se netradičně v pátek 22.11. v 18 hodin. Chtělo by to návrat na vítěznou vlnu. K tomu bude potřeba i Vaše podpora.