Domácí premiéra v letošním ročníku 1. ligy se Zlínem nabídla ofenzivní basketbal, ve kterém bohužel nevydařená poslední čtvrtina rozhodla o tom, že se nakonec radovali hosté. V našem kádru chybělo hned několik hráčů včetně dvou členů základní sestavy, rozehrávače Romana Marka a pivotmana Martina Nováka. Jejich absence se projevila o to více, když Jan Hlobil Dan Kölbl nedohráli zápas pro 5 osobních chyb.
Úvodní tři čtvrtiny jsme se drželi mírně v předu a náš náskok se několikrát dostal k hranici 10 bodů. Po dvou přesných trojkách v první minutě závěrečné části jsme získali nejvyšší náskok v utkání, když jsme vedli 79:66. Závěrečných 9 minut ale patřilo hostům, kteří vytáhli zónovou obranu, do které se nám nedařilo prosadit. Navíc se začaly kupit ztráty, což byla voda na mlýn dotahujícímu se soupeři. V útoku byl navíc nezastavitelný ex-svitavský rozehrávač Tomáš Jansa, který proměnil 7 trojek a všech 16 trestných hodů a se 45 body táhl svůj tým za vítězstvím. Vydatně mu v tom pomáhal zkušený pivotman Jakub Krakovič, který využil problémů v naší podkošové sestavě a zaznamenal 28 bodů a 17 doskoků.
Tuři Svitavy - SKB Fastav Zlín 91:99 (24:17 44:41 73:66)
Body: Slezák - 33 (7 trojek), Kölbl - 21 (4 trojky), Hlobil - 10 (+9 doskoků), Jokl - 8, Svojanovský - 7 (+6 doskoků), Nádeníček - 6 (+5 asistencí), Plešingr - 6
První letošní prohru neodvrátil ani dalším výborným výkonem Pavel Slezák, který proměnil 7 ze 13 trojkových pokusů a všech 12 trestných hodů. Nakonec se náš nejlepší střelec zastavil na 33 bodech. Do dvouciferných čísel se dostal ještě Dan Kölbl, který zapsal 21 bodů a pivotman Jan Hlobil k 10 bodům přidal 9 doskoků.
Komentáře k utkání:
Všechny pozápasové rozhovory s hráčem a trenérem naleznete na našem YouTube kanálu.
Utkání hodnotí Daniel Kölbl a trenér Martin Šorf. Pro spuštění videa klikněte na obrázek: