TUŘI DRTILI OPAVU. PRVNÍ ČTVRTINA 33:3 A VE FINÁLE REKORDNÍ VÝHRA O 80 BODŮ zpět
TUŘI DRTILI OPAVU. PRVNÍ ČTVRTINA 33:3 A VE FINÁLE REKORDNÍ VÝHRA O 80 BODŮ

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BASKET OPAVA 2010    120:40 (61:8)

Body Tuři: Slezák 27 (8 asistencí), Novák 21 (11 doskoků), J.Jokl 16 (11 doskoků), Hlobil 14 (9 doskoků), Baťa 12, Jurka 11, Svojanovský 7 (7 doskoků, 5 asistencí), O.Prokop 6,  Petrič 6.
Body Opava: Janoš 10, Pavlík 9, Martikán 7 (5 doskoků, 4 asistence), Źídek 6, Dihel 3, Kurečka 3, Černý 2
Trojky 7 - 5   Dvojky 45 - 10  TH 9/15 - 5/10  Doskoky 61 - 23 (útočné 23 - 8)  Ztráty 10 - 23  Asistence 33 - 9

Souboj prvního a posledního týmu tabulky byl od úvodu hry kočky s myší. Tuři skvěle bránili a první hrací období vyhráli 33:3. Se své hry neslevili ani ve druhé desetiminutovce a tak se zrodil opravdu kuriózní výsledek poločasu 61:8! Po poločasové přestávce Tuři výrazně polevili v obraně a třetí hrací období vyhráli 28:26. V závěrečné desetiminutovce byly pouze dvě neznámé. Kdo z domácích hráčů dá stobodový koš? A o kolik bude překonána zatím rekordní výhra Turů o 65 bodů proti Zlínu. První tajenku vyřešil Jakub Jokl a druhou stanovil konečný výsledek o 80 bodů znamenající šestnáctou výhru Turů. Ke cti hostí je že druhou půli odehráli mnohem lépe než první. Poslední zápas v základní části odehrají Tuři v pátek 28.1. v 20 hodin v Pardubicích.

21.04.2024, 18:00