TUŘI NEDALI OSLABENÉMU NOVÉMU JIČÍNU ŠANCI NA ÚSPĚCH zpět
TUŘI NEDALI OSLABENÉMU NOVÉMU JIČÍNU ŠANCI NA ÚSPĚCH

TUŘI SVITAVY - BC NOVÝ JIČÍN  114:64 (53:43)

Body Svitavy: Slezák 25, Hlobíl 23 (11 doskoků), J.Jokl 15 (9 doskoků), Jurka 13, Novák 12, Jansa 9, Baťa 7, Petric 5 (6 asistencí), L.Jokl 3 (8 asistencí), Svojanovský 2

Body Nový Jičín: Prošek 21 (7 doskoků), Jakubů 14, Havlík 12, Tomek 8, Bukovjan 6 (5 asistencí), Hanzelka 3

Trojky 13 - 11  Dvojky 32 - 10 TH 11/17 - 11/14  Doskoky 49 - 25 (útočné 18 - 6), Asistence 35 - 12, Ztráty 11 - 17, Zisky 11 - 5

Očekávaný zápas dvou dosud neporažených týmů tabulky měl jednu pro hosty nemilou předehru. Tři hráči Nové Huti odjeli s týmem do Děčína a tak měl trenér Hájek k dispozici je sedm hráčů. Na druhé straně palubovky stálo deset nažhavených Turů. Ti do zápasu stoupili ve velkém stylu. Trefili své první čtyři střely a vedli 10:2. Když Martin Novák zvyšoval na 23:8 zdálo se být o průběhu zápasu rozhodnuto. Ovšem hosté ukázali, že nechtějí prodat svoji kůži lacino. V útoku začali trefovat trojky a postupně náskok snižovali. Při změně obrany se jim dokonce podařilo po trojce Havlíka jit do vedení 33:34. Na tento koš odpověděl trojkou domácí Petric a dal jasně najevo, že to už stačilo. Do půle si základní pětka vybudovala zasloužený desetibodový náskok. Ve druhé půli již byla znát širší rotace domácích. Ti rychle navýšili své vedení na dvacet bodů a jejich produktivní basketbal se zastavil až na metě 114 bodů. Hosté dali za druhou půli 21 bodů a jejich statečný výkon z první půle měl až příliš krutou koncovku v podobě prohry o 50 bodů.

Domácí trenér Peter Bálint mohl být spokojen s produktivitou svého týmu. 42% trojky, 68% dvojky při jedenácti ztrátách a 18 útočných doskocích je výsledek dobře odvedené práce. V domácím týmu se střelecky nejvíce prosadila dvojice Slezák - Hlobil. Na straně hostů odehrál kvalitní zápas Prošek.

Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům za podporu po celý průběh zápasu. Další utkání odehrají Tuři v neděli 6.11. v 17.30 v Jihlavě.