TUŘI PO VÝBORNÉM VÝKONU PORÁŽÍ VYSOKO NOVÝ JIČÍN A VEDOU SKUPINU VÝCHOD

TUŘI SVITAVY - BC NOVÝ JIČÍN - 101:62 (52:34)
Body Svitavy: Jokl 20, Hlobil 19, Slezák 18, Bálint 15, Baťa 9, Jansa 9, Svojanovský 7, Novák 2, Petrič 2.
Body Nový Jičín: Štěpánek 12, Týml 12, Svoboda 10, Bukovjan 8, Jelič 6, Jakubů 5, Leczo 5, Kelar 4

Očekávaný souboj vedoucích týmů skupiny východ začali trojkou Štěpánka hosté. Na druhé straně stejnou mincí odpověděli domácí a brzy vedli 8:3. K vidění byl kvalitní basketbal, kde se s postupem času začala projevovat kvalitnější lavička domácích. Ta jim umožňovala držet vysoké tempo zápasu po celých 40 minut s velmi dobrou týmovou obranou. Hosté předvedli několik velmi pěkných týmových i individuálních akcí, ale rozjetému basketbalovému válci jménem TUŘI vzdorovat nedokázali. Skóre postupně narůstalo až necelé dvě minuty před koncem svítilo na tabuli 98 domácích bodů. Do týmové kasy platí každý, kdo stovku dá, ale i ten kdo ji "odmítne nedanou střelou". Stovku postupně odmítli Jokl, Baťa i Jansa. Až napočtvrté se k velké radosti skvělých svitavských fanoušků trefil Richard Bálint a určil konečný výsledek zápasu na 101:62. Trenéra Bálinta potěšil jistě výkon v obraně. Udržet hráče Nového Jičína na 62 bodech je jistě výsledek hodný pochvaly. V útoku dali čtyři hráči 15 a více bodů, což rovněž nebývá tak časté. U soupeře se prosazovala extraligová čtveřice Štěpánek, Bukovjan (Opava), Týml  a Svoboda(NH Ostrava).
V tabulce jsou po pěti kolech Tuři stále bez porážky následováni týmem Snakes Ostrava s jednou prohrou. Další zápas hrají Tuři v neděli 24.10. v 15 hodin na palubovce Basketu Brno.

07.04.2024, 18:00