TUŘI ROZHODLI O VÝHŘE S DĚČÍNEM JIŽ V PRVNÍM POLOČASE zpět
TUŘI ROZHODLI O VÝHŘE S DĚČÍNEM JIŽ V PRVNÍM POLOČASE

DEKSTONE TUŘI SVITAVY – BK ARMEX DĚČÍN 86:66 (54:31)

Body DEKSTONE: Crandall 22 (10 doskoků), Puršl 17, O´Brien 17 (8 doskoků), Jelínek 15, Kotásek 5, Dodd 4 (8 doskoků), Marko 3 (6 asistencí), Kovář 3

Body ARMEX: Feštr 11, Pomikálek 11, Vukosavljevič 10, Šiška 8, Carlson 8, Autrey 6, Kouřil 5, Ježek 3, Žikla 3, Bobek 1

Trojky 6–5 Doskoky 49–32 TH 24/16–29/15   Ztráty 16–14 Asistence 21–14

Hráč zápasu: Eugene Crandall (Tuři)

Tuři měli Děčínu co vracet. Jednak prohranou semifinálovou sérii play-off, ale i prohru o dva body v prodloužení z úvodního zápasu nové sezóny v Děčíně. Na svého soupeře doslova vlétli s ohromnou energií a od úvodních minut udávali tempo zápasu. První dějství ovládli v poměru 20:11 a poměru ve skóre v poměru 2:1 drželi i nadále. Ve druhém dějství to bylo 44:22 a poté i 54:27. Ovšem v závěru první půle Děčín čtyřmi body přeci jen lehce korigoval.

Nikdo neví, co se dělo o poločase v šatně Děčína. Jedno bylo jisté – do druhé půle nastoupil zcela jiný tým. První pětiminutovku ovládli Válečníci 2:12 a rázem to bylo jen 56:43. Domácí znervózněli a zápas se na hřišti hodně vyostřil. Děčín své vzepjetí posunul až do snížení rozdílu ve skóre na jednocifernou hodnotu 60:51. V tento moment na straně domácích zabrala zkušenost a dvě trojky z rukou Jelínka a Marka vrátily Turům klid - 66:51. Hosté se nevzdávali a dál skvěle bránili. Za patnáct minut druhé půle udrželi Tury na 16 bodech. Pak nastal velký zlom a v závěrečné pětiminutovce jim Tuři nasázeli dalších 16 bodů znamenajících konečné přesvědčivé vítězství o dvacet bodů.

Nutno říci, že výhra Turů byla zcela zasloužená. Svého soupeře přeskákali o 17 míčů. Byli produktivnější ve střelbě za 2 body i v trestných hodech. V zápase se mohli spolehnout na čtveřici střelců Crandall, Puršl, O´Brien a Jelínek, která by se 71 body Děčín porazila sama. U hostů se tentokrát neukázal žádný střelecký tahoun. Určitě na tom měla zásluhu výborná obrana domácích vyztužená hlasivkami skvělých svitavských fanoušků, kterým patří velké poděkování za povolený Tuří doping.  Osmá výhra sezóny drží Tury na čtvrtém místě tabulky bodík za Pardubickou Beksou. Další zápas sehrají Tuři opět doma proti lepšícímu se týmu NH Ostrava (dnes podlehl po boji na palubovce USK Praha o 4 body). Zápas začíná v sobotu 14.12. v 18 hodin. Nenechte si ho ujít a přijďte podpořit své Tury.

Tomáš Grepl (trenér Děčína): Zápas se z našeho pohledu hodnotí velmi těžce. V prvním poločase jsme de facto na hřišti neexistovali. Druhý poločas byl úplně jiný příběh, dokázali jsme se přiblížit na devět bodů, což byl dobrý počin, ale když budeme hrát jenom dvacet minut a ne celých čtyřicet, tak nemůžeme uspět. Problém s naší střeleckou potenci, respektive impotencí, pokračuje, nicméně věřím hráčům, že začnou střely trefovat. Potřebujeme předvádět po celé utkání takovou bojovnost, jakou jsme předváděli ve druhém poločase.“

Lukáš Pivoda (trenér Svitav): Začali jsme koncentrovaně a prvních osmnáct minut odváděli velmi dobrou práci. Plnili jsme to, co jsme měli, tlačili soupeře do těžkých střel, vytvářeli tlak na míč, chodili do rychlých protiútoků. Nicméně poslední dvě minuty prvního poločasu nebyly vůbec ideální, dostali jsme šest bodů v řadě, nebojovali tak, jak do té doby, soupeř doskočil některé lehké míče. Přesto jsme šli se slušným bodovým polštářem do druhého poločasu. Řekli jsme si, že Děčín se určitě nevzdá a musíme se připravit na jeho velký tlak. To se také potvrdilo a my se s tím nedokázali vyrovnat, za třetí čtvrtinu zaslouží soupeř velkou pochvalu. Stálo ho to však hodně sil a ve čtvrté čtvrtině jsme to byli zase my. Kromě třetí čtvrtiny jsme zahráli výborně na obranné polovině, udržet Děčín na 66 bodech je výborné číslo, Autrey dal jen šest bodů a neproměnil ani jednu střelu z pole. Další věcí je dominance o sedmnáct míčů na doskoku. Kaňkou na výsledku je opět naše střelecká impotence na čáře trestného hodu a trojkovém oblouku, kde máme doma 18 procent, což je špatné. Ale pozitivem je, že i tak jsme dali 86 bodů.

David Žikla (hráč Děčína): První poločas byl z naší strany odevzdaný, nebojovali jsme, jak jsme měli, druhý byl úplně jiný, nastoupili jsme jako jiný tým, všichni jsme bojovali, hráli jsme pospolu a bylo vidět, že dokážeme hrát s kýmkoli. Výkon, který jsme předvedli ve druhém poločase, musíme předvádět i v dalších utkáních.

Šimon Puršl (hráč Svitav): Pro nás jsou zápasy s Děčínem ohromně důležité. Věděli jsme, do čeho jdeme, že tam bude hodně emocí, že to bude tvrdý zápas. Vstoupili jsme do něho dobře, akorát ta třetí čtvrtina. Musíme být lépe připraveni na tlak, vědět, co chceme hrát, nesmíme ztrácet míče. Po dlouhé pauze je to pro nás cenné vítězství a bylo by super, kdyby nás to nakoplo a pokračovali jsme takto dál.

07.04.2024, 18:00