TUŘI VYSOCE VYHRÁLI I V OPAVĚ A DÁL JSOU BEZ PROHRY V ČELE SKUPINY VÝCHOD zpět
TUŘI VYSOCE VYHRÁLI I V OPAVĚ A DÁL JSOU BEZ PROHRY V ČELE SKUPINY VÝCHOD

Basket Opava - TUŘI Svitavy  52:99 (31:48)
Body Opava: Kavan 20 (11 doskoků, 6 asistencí), Kurečka 18, Černý 6, Matějka 4, Janoš 3, Ihring 1
Body Svitavy: Slezák 21, Hlobil 17, Jokl 15 (9 doskoků), Bálint 14, Prokop 11, Jansa 8 (7 asistencí), Svojanovský 7, Baťa 4, Petrič 2
Trojky 9 - 12  Dvojky 9 - 28  TH 7/11 - 7/14  Doskoky 36 - 58 (útočné 8 - 15)  Ztráta 15 - 13   Asistence 8 - 24

V Opavě byl od úvodního hvizdu k vidění rozdíl v pojetí hry obou týmů.  Domácí se snažili zakončovat většinou za 3 body, kdežto hosté hráli celoplošný basketbal. Domácí trenér si za stavu 9:17 vybral oddechový čas. Ten Tury nepřibrzdil a první desetiminutovku vyhráli 14:26, když 11 bodů zapsal Honza Hlobil. Do poločasu Tuři zvýšili na 31:48 především díky rychlejší hře. Zajímavostí bylo, že domácí měli pouze dva střelce - Kavana 18 bodů a Kurečku 13 bodů, což je za dvacet minut hry opravdu raritní. Drtivým nástupem do druhé půle Tuři svému soupeři pláchli na 33:62 a to už s domácími nevypadalo vůbec dobře. Konečný výsledek 52:99 byl jen obrazem dění na hřišti. Ve druhé půli prokázal dobrou "pacičku" Ondra Prokop, autor jedenácti bodů, což je jeho maximem v první lize - gratulujeme. Další zápas hrají Tuři doma v neděli 14.11. v 18 hodin proti týmu BK VIVIDBOOKS Pardubice.