TUŘI ZAKONČILI SKVOSTNOU SEZÓNU ČTVRTÝM MÍSTEM V KNBL zpět
TUŘI ZAKONČILI SKVOSTNOU SEZÓNU ČTVRTÝM MÍSTEM V KNBL

Svitavští basketbaloví Tuři se v play-off KNBL probojovali do semifinále kde po velkém boji podlehli týmu BK ARMEX DĚČÍN 2:4 na zápasy. V boji o třetí místo nestačili ve dvou zápasech na tým BK Olomoucko a vybojovali tak pro Svitavy konečné čtvrté místo v lize. Tímto výsledkem vyrovnali své historické maximum z loňské sezóny. Přesto lze právě uplynulou sezónu hodnotit jako jednoznačně nejúspěšnější v historii klubu. Po základní a nadstavbové části vybojoval tým skvělé druhé místo, čímž se stal jednoznačnou "štikou" letošního ligového ročníku. V play-off tým získal celkem 6 výher (vloni 5) včetně dvou premiérových výher v semifinále (vloni 0:4 s Nymburkem).

Trenér Lubomír Růžička byl vyhlášen trenérem roku. Roman Marko byl nejlepší v asistencích a CJ Aiken vyhrál soutěž Kooperativafaktor o nejatraktivnějšího hráče ligy. Samotnou kapitolu tvořily svitavské "mladé pušky" - Šimon Puršl, Luboš Kovář, Matěj Svoboda, Marek Welsch a Eduard Kotásek. Právě jejich výkony byly jednoznačným faktorem plus úspěšné sezóny. Sice jim v semifinálové sérii s Děčínem logicky chyběly zkušenosti z podobných vyhrocených soubojů, ale až na Welsche (univerzita v USA) budou všichni pokračovat i v další sezóně ve Svitavách a jejich výkonnost bude určitě zase o kousek výše.

V týmu budou do nové sezóny pokračovat i Pavel Slezák, Roman Marko, Sean O´Brien a Jiří Svojanovský. Naopak po devíti ligových sezónách ve svitavském dresu ukončil svoji kariéru poslední mohykán zaživší vstup Turů do NBL - Tomáš Teplý.  Jeho střelecký svitavský ligový účet je úctyhodný - 2 427 bodů - nejvíce ze všech Turů!! V sezóně 2015/2016 jich zapsal rovných 400. V uplynulé sezóně Tomáš také "zaokrouhloval" - 200 bodů.  Jeho největším osobním úspěchem byla výhra v soutěži nejlepších trojkařů při All-Star-Game v sezóně 2010-2011, kdy nástřelem 25 bodů stanovil český rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Tomášovi děkujeme za skvělé basketbalové roky ve Svitavách a přejeme mu do dalšího života hodně rodinné pohody a pevné zdraví!


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...