V KONCOVCE PROHRÁVÁME V ÚSTÍ O 2 BODY zpět
V KONCOVCE PROHRÁVÁME V ÚSTÍ O 2 BODY

SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 90:88 (36:47)

Body Ústí: Svejcar 27, Autrey 21 (9 doskoků), Fait 14, Pecka 8, Hanes 6, David 5, Šotnar 4 (7 asistencí), Maděra 2, Karlovský 2, Haiblík 1

Body Svitavy: Slezák 24 (trojky 14/8), Svoboda 14, Johnson 13 (8 doskoků), Proleta 9, Sehnal 7, Marko 6 (11 asistencí, 6 doskoků), Welsch 5 (6 asistencí), Dragoun 5, Křivánek 5

Trojky 9 -17   Doskoky 30 - 31   TH 19/22 - 7/8   Ztráty 17 - 20  Asistence 20 - 24

Svitavští jeli do Ústí nad Labem s cílem prodloužit svojí vítěznou minisérii. Na druhé straně zase domácí toužili prolomit stejnou minisérii proher. Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný. Za stavu 8:8 nejprve odskočili domácí na 13:8, ale hosté třemi trojkami převzali vedení a zaslouženě vyhráli první desetiminutovku 19:23. Ve druhém hracím období nejprve domácí převzali po koši Autreyho vedení 33:32, aby Tuři trefili čtyři trojky v řadě na 33:44. Jedenáctibodové vedení si hosté udrželi i do poločasu kdy vedli 36:47. Hosté trefili za poločas 9 tříbodových střel a to byl hlavní důvod jejich náskoku.

Bohužel ve třetí desetiminutovce netrefili ani jednu trojku a to je v útoku přibrzdilo. Navíc přišly i velmi nepříjemné ztráty míče, čehož domácí využili k převzetí vedení 59:58 po odehraných třiceti minutách. Čtvrté hrací období se proměnilo v bláznivou přestřelku. Hosté v ní zaznamenali celkem 7 úspěšných trojek a přesto jim to na výhru nestačilo! Domácí jim totiž dokázali kontrovat díky snajprům Svejcarovi a Autreymu a do svitavského koše nasázeli rovněž neuvěřitelných 7 trojek. Nevím jestli 14 trojek v jedné čtvrtině není absolutním historickým rekordem ligy. Ani bych se nedivil. Přesto měli hostí k výhře blíže. V závěru totiž vedli 74:82, ale domácí klíčovou šňůrou 11:0 převzali vedení 85:82. Slezák trojkou srovnal na 85:85. Následovaly dvě trojky Svejcara a Slezáka po kterých byl stav 88:88. 17 vteřin do konce zvýšil z trestných hodů Svejcar na 90:88 při vyfaulování se Pavla Slezáka. Rozhodující střelu na výhru zkusil z rohu Roman Marko. Moc jí k úspěchu nechybělo.

Jen kousek toho basketbalového štěstíčka. To se tentokrát přiklonilo na stranu domácích. Nutno sportovně říci, že si pro výhru šli ve druhém poločase velmi důrazně. Zápas byl statisticky velmi vyrovnaný. Hosté ztratili o 3 míče víc a to byl zřejmě rozhodující faktor celého zápasu. Hosté zápas odehráli bez Václava Bujnocha, kterého zkušenosti určitě chyběly. Střelecky zazářil s osmi trojkami Pavel Slezák. Škoda, že nebyl v posledním útoku na hřišti. Nyní čeká na oba týmy reprezentační přestávka. Svitavští Tuři mají před sebou ještě hodně práce.

Lukáš Pivoda (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Bohužel druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako předešlá utkání s USK, Hradcem i Kolínem, kde jsme vůbec nepůsobili jako tým - absolutně bez obrany, 54 bodů za druhý poločas je strašidelné a ostudné číslo, navíc poté, co jsme v první půli předvedli slušnou obranu. To, co jsme tady předváděli v útoku, jak jsme Ústeckým házeli míče do rukou, jaké jsme měli ztráty, když jsme si řekli, že budeme hrát chytře a budeme používat fauly, je velkým zklamáním z našeho výkonu ve druhém poločase, po kterém jsme si absolutně nezasloužili vyhrát.”

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „V první řadě jsme rádi, že jsme vyhráli. My jsme do zápasu chtěli vstoupit s velkou energií a to se nám podařilo, ale bohužel jen první 4 minuty - jakmile došlo k prostřídání, tak ta intenzita, hlavně v obraně a při tlaku na balon nebyla taková, jakou jsme si představovali. A když k tomu opět připočítám pár školáckých chyb, tak z toho rezultovalo 50 bodů v poločase. V šatně jsme si k tomu něco řekli a slova padla na úrodnou půdu, protože kluci celý druhý poločas odmakali dle mých představ a asi i podle jejich. Důležité je, že když jsme potřebovali vystřídat zkušené hráče, aby nehráli více než třicetiminutové objemy, tak za ně nastoupili Haiblík, Maděra i David a všichni tři odehráli to, co od nich čekám - byli na hřišti, bojovali, chodili za doskokem, makali v obraně a to byl klíč k úspěchu, protože my jsme s nimi na hřišti nezaostávali. Samozřejmě důležitý byl Spencer Svejcar, který se probudil ve druhém poločase, a jestli se nepletu, za první půlku dal dva body a ve druhé 25. To nám hodně pomohlo a tentokrát šla šťastná koncovka za námi. Jsem na výhru rád, protože každý, kdo sport dělal, ví, že se v reprezentační přestávce trénuje mnohem lépe, když poslední utkání vyhrajete. Zároveň ale zdůrazňuju, že to nezahojilo rány z předešlých dvou utkání a ani je to neomlouvá.“

Pavel Slezák (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „Měli jsme výborný vstup do zápasu, hráli jsme týmově, všechno nám vycházelo, ale potom jsme změnili styl hry, začali hrát individuálně a to nás srazilo k zemi. Ústí nás dotáhlo a to ho nahecovalo, ve druhém poločase přitvrdilo obranu a my jsme se z toho nedokázali vzpamatovat, což nás stálo vítězství.“

Spencer Svejcar (křídlo SLUNETA Ústí): „Pro nás hodně potřebné vítězství po prohrách v Děčíně a s Brnem. Nejdůležitější bylo jít na hřiště s velkou energií, protože v posledních dvou zápasech to tak nebylo, obzvláště bez fanoušků. Lavička byla úžasná, mladí hráči nám na hřišti taky dali hodně energie a vybojovali hodně doskoků.“

21.04.2024, 18:00