V NEDĚLI NA SEVER DO ÚSTÍ zpět
V NEDĚLI NA SEVER DO ÚSTÍ

Další venkovní utkání nás čeká na severu Čech proti týmu SLUNETA Ústí nad Labem v rámci 18. kola KNBL. Na začátku listopadu jsme s Ústím sehráli domácí utkání a zvítězili jsme v něm 78-67. Po vyrovnaném prvním poločase, který jsme vyhráli o 2 body se nám povedl vstup do druhého poločasu a získali po 5 minutách 10 bodový náskok, který jsme si udrželi až do konce utkání. Za Ústí nás nejvíce potrápil tradičně skvělý Pavel Houška a Spencer Svejcar.  V našem týmu se podařilo získat double-double Kovářovi s O’Brienem. K utkání nebude stále Matěj Svoboda, ale už by do zápasu mohl zasáhnout Svetozar Stamenković, který už je dopsaný na soupisku.

SLUNETA Ústí nad Labem je v tabulce na 5. místě s bilancí 10-7 a je za naším týme jen o 2 výhry. Tým Ústí je v porovnání s prvním vzájemným utkáním doplněn o srbského pivota Ljubomira Čamparu, který za 16 minut hry přidá průměrně 7,8 bodu a 3,7 doskoku. Trenér Pištěcký dává největší prostor základní pětici hráčů, která průměrně odehraje více než 70 % veškerého možného času. Nejvíce minut odehraje Svejcar, který hraje 34,8 minuty na zápas. Ještě výraznější je tento příspěvek u bodů, kdy tato pětice dá více než tři čtvrtiny všech bodů SLUNETY. Nejvíce přispívá Houška s 15,9 a Svejcar s 14,9 body na utkání. Ústí je na 3. místě v lize v počtu ztrát a na stejném místě je i v procentuální úspěšnosti trestných hodů. Na druhé straně patří severočeský tým k nejpomalejším týmům v lize, když je na posledním místě v zakončení rychlého protiútoku a má i třetí nejmenší počet zakončení na koš celkem.

My bychom rádi pokračovali na vítězné vlně, která je nyní na 6 ligových utkáních plus jedno pohárové. V případě úspěchu nad Ústím by Tuři utvořili rekordní vítěznou sérii v počtu výher za sebou v NBL za celé své desetileté působení. Utkání se odehraje v neděli 12.1.2020 ve SPORTCENTRU SLUNETA od 18:00. Utkání bude možno sledovat na tvcom.cz

Luboš Kovář (hráč Svitav): „Do Ústí jedeme s jasným cílem, a to zlepšit náš herní projev. Poslední zápasy to nebylo úplně ono, trochu se trápíme na obranné polovině a hlavně se nám nedaří chytit začátek a to může být někdy i kámen úrazu. Máme sice 6 výher v řadě, ale to vůbec nic neznamená, čekáme velice těžké utkání. Myslím si ale, že když si pohlídáme jejich klíčové hráče, tak přivezeme z Ústí sedmou výhru.“

Martin Blaho (asistent trenéra Svitav): „V neděli se představíme na hřišti týmu z Ústí nad Labem, který se tak jako i minulou sezónu, dá i tuhle považovat za černého koně dosavadní základní části KNBL. Slunetě se podařilo i v této sezóně už v několika zápasech se silnými soupeři dosáhnout respektu hodných výsledků a vyžádat si tak důslednou pozornost týmů, které jedou hrát na jejich hřiště. Soupeř se prezentuje disciplinovaným a organizovaným basketbalem, který většinou využívá delší časový limit v útoku na zakončení. Důraz kladou na kvalitu provedení svých útočných akcí a prostřednictvím dobrého čtení hry a reakcí na soupeřovu obranu si dokážou vytvářet účelné pozice na efektivní zakončení. Využívají většinou 9člennou rotaci hráčů, v které se opírají hlavně o svoji kvalitní základní pětku, která stráví v průměru na hřišti v zápasech více než 70 % času a taky se stará o více než 3/4 dosáhnutých bodů svého týmu. Hlavním generálem na hřišti je zkušený, inteligentní a vysoce efektivní Pavel Houška, který je základním pilířem úspěchu Ústi nad Labem. Samozřejmě veliký pozor si musíme dát i na ostatní hráče z rotace Ústi, na čele s hráči, kteří dosahují dobrou procentuální úspěšnost střelby z delších vzdálenosti a jsou směrem ke koši velice agresivní. V zápase se budeme snažit o to abychom hlavně prostřednictvím našich opcí, snahy a bojovnosti na obranné polovině maximálním možným a férovým způsobem přerušovali soupeři chytře jeho útočné myšlenky, systémy a jejich úspěšné realizace, a kontrolovali celkové tempo, intenzitu a vývoj zapasu.“

07.04.2024, 18:00