V PREMIÉŘE PRVNÍ LIGY TUŘI JEDNOZNAČNĚ PŘEHRÁLI PROSTĚJOV

TUŘI SVITAVY - BCM Orli Prostějov  91:54 (43:33)
Body Tuři: Jurka 16, Jokl 13 (7 doskoků), Slezák 11 (8 doskoků), Jansa 11, Hlobil 9 (14 doskok), Bálint 9, Svojanovský 6, Baťa 6, Welsch 5, Prokop 3 Novák 2 (Novák 9 doskoků), Petrič 0 (4 asistence).
Body Orli: Rytíř 16, E.Klepač 12, Trávníček 7, Nábělek 5, Havel 5, Michalčík 4, Strnad 3, Muller 2
Trojky 12 - 9  Dvojky 24 - 11  TH 7/11 - 5/12  Doskoky 54 - 33  Asistence 30 - 14  Ztráty 15 - 15

Svitavští Tuři měli skvělý vstup do zápasu. Velmi rychle trefili několik trojek a svému soupeři bodově odskočili. První desetiminutovku vyhráli rozdílem dvanácti bodů. Ovšem hosté ve druhé desetiminutovce ukázali své kvality a zaslouženě tuto pasáž vyhráli 18:20. Tury v první půli sráželo 10 ztracených míčů a trenér Peter Bálint měl k zápasu v šatně jistě co říci. Do druhé půle vyběhli Tuři mnohem koncentrovaněji a na hřišti jednoznačně dominovali. Základem jejich hry byla kvalitní obrana a rychlý přechod do útoku. Hosté již nenašli na hru Turů recept a skóre narůstalo až na konečný rozdíl 37 bodů. Skvělí fanoušci fandili Turů po celý zápas a velmi napomohli domácím držet vysoké tempo zápasu. V domácím dresu se na hřišti představilo všech dvanáct hráčů a nikdo vyloženě nezklamal. Trenéra Bálinta jistě potěšilo 30 zápasových asistencí hovořících o týmovém pojetí basketbalu. Děkujeme všem za podporu!!! Ó TUŘI, Ó TUŘI, OCELOVÍ MUŽI......