V SOBOTU JEDEME DO HLAVNÍHO MĚSTA VYZVAT USK PRAHA zpět
V SOBOTU JEDEME DO HLAVNÍHO MĚSTA VYZVAT USK PRAHA

Druhý zápas ze série tří venkovních utkání se uskuteční v rámci 5. kola Kooperativa NBL proti USK Praha. Toto utkání sehrajeme v sobotu 26.9.2020 od 17:30 ve SH Folimanka. Utkání bude jako obvykle přenášet tvcom.cz.

USK Praha je po 4 kolech na 6. místě s vyrovnanou bilancí dvou výher i proher. Nyní však táhne sérii dvou výher v řadě. S týmem USK jsme se utkali v úvodním přípravném zápase a odešli jsme poraženi o 20 bodů. Ani v minulém ročníku nám Pražané neseděli a měli jsme zápornou bilanci jedné výhry a dvou proher. Nyní tak s nimi máme sérii tří proher v řadě, kterou je potřeba ukončit. Celek z hlavního města využívá nejvíce sedm hráčů, kteří průměrně odehrají přes 20 minut. Nejvýraznější postavou týmu je rozhodně Ondřej Sehnal, který stíhá průměrně za téměř 33 minut na hřišti 16.5 bodu, 10,3 asistence, 6,8 doskoku, 6,5 získaného faulu a 3 zisky při užitečnosti 26! K sobě má na křídle stálici Michala Mareše, který přispívá 13 body a stejným bodovým příspěvkem vyčnívá i chorvatský centr Miloš Macura. A v rozmezí 9,5 - 6,5 bodu je kvartet Samoura, Kolář, Vyroubal a Štěrba. Tento mladý tým se prezentuje neuvěřitelnou energií po celých 40 minut utkání a soupeři nikdy nenechají zadarmo ani kousek prostoru na hřišti.

Nás bude opět čekat reparát po zpackaném venkovním utkání na palubovce NH Ostrava, kde jsme zápas prohráli po nepovedené poslední části o pouhý bod. Nyní se tak nacházíme na 11. místě se zápornou bilancí jedné výhry a tří proher. K utkání nebude opět k dispozici Jan Křivánek, kde se jeho rekonvalescence odhaduje kvůli poranění kotníku až na dva měsíce. Naopak to vypadá, že k utkání bude připravena nová posila pod koš. Otázkou je, jestli se vše stihne vyřídit včas a pokud ano, tak vám tuto posilu představíme v dnes večer.

Jan Křivánek (zraněný hráč Svitav): “V sobotu nás čeká druhý zápas ze série tří venkovních zápasů za sebou. Pražské sovy jsou zejména doma vždy nebezpečným soupeřem. Kromě s velkým nasazením hrajících mladíků stojí jejich hra zejména na Ondrovi Sehnalovi a Michalu Marešovi. Zastavení jejich silných stránek bude základním předpokladem k uskutečnění našeho záměru, tj. vyloupení Folimanky.”

Martin Blaho (asistent trenéra Svitav): “USK je vysoce agresivní, běhavý a houževnatý tým, který si zaslouží velký respekt. Hra s obrovskou energií, bojovností a chutí zvítězit. Hráči mají jasně stanovené své role a ty po většinu utkání taky disciplinovaně dodržují, co jim i přes jejich mladost a nezkušenost přináší úspěch. Všechny tyto informace známe, tak i jejich silné a slabé stránky. Je tedy hlavně na nás jak s nimi naložíme a s jakou úrovní profesionality, vítězné mentality, soutěživosti a koncentrace na vysoku efektivitu prováděných činností na hřišti přistoupíme k tomuto zapasu, a podle toho se bude odvíjet i náš výkon a následný výsledek.”

07.04.2024, 18:00